Süper Lig yayın ihalesi ne zaman açıklanacak? Teklif için ek süre getirildi

TFF Süper Lig ve TFF 1 Lig Yayın Hakları İhalesi için teklif verme süreci sona erdi. TFF Başkanı Özdemir, ihalenin en iyi teklifle sonuçlanmasını istediklerini açıkladı. İhale, tekliflerin değerlendirilmesinin ardından 21 Şubat'ta sonuçlanacak. TFF ise internet sitesinden ihaleler için teklif süresinin 18 Şubat'a kadar uzatıldığını açıkladı.

Süper Lig yayın ihalesi ne zaman açıklanacak? Teklif için ek süre getirildi

Komisyon toplantısının ardından Başkanı Nihat Özdemir ve Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Ağaoğlu yeni yayın ihalesi süreci ve teklifler hakkında açıklamalarda bulundu.

ihalesiyle ilgili 20 Ocak'ta başlayan süreçte, ihaleye katılabilmek için 36'sı yurt dışından olmak üzere toplam 46 firma, IMG Media danışmanlığında, belirlenen yayın hakkı paketlerine ilişkin şartname edindi. Söz konusu firmalar tekliflerini, bugün saat 14.00'e kadar, elden veya elektronik posta yoluyla Deloitte Türkiye yetkililerine teslim etti.

Türkiye Federasyonunun (TFF) Riva'daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde noter tarafından açılan teklifler, değerlendirilmek üzere Kulüpler Birliği Vakfı ve federasyon tarafından oluşturulan ihale komisyonuna sunuldu.

ÖZDEMİR: YENİ DÖNEM YAYIN İHALESİ SÜRECİNDE SONA GELDİK

Teklif sunumlarının ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan TFF Başkanı Nihat Özdemir, 2021-2022 sezonu sonu itibarıyla Digiturk'un sözleşmesinin tamamlanacağını belirterek, "Yeni dönem yayın ihalesi sürecinde sona doğru geldik. Türk futbolu için çok önemli bir gündeyiz" dedi.

36'SI YURT DIŞINDAN TOPLAM 46 KURUM ŞARTNAME ALDI

Gelişen teknolojiyi de baz alarak yeni ürünler ve farklı paketler üzerine odaklandıklarını belirten Özdemir, bol seçenekler sunan, çoklu paket sistemi içeren özel bir şartname hazırladıklarını kaydetti.

36'sı yurt dışından 46 firmanın şartnameyi aldığını kaydeden Özdemir, "Komisyon olarak teklifleri noterimizin de huzurunda açarak değerlendirmemizi yapacağız ve inşallah en iyi teklifi sunarak kazanan yayıncımızla veya yayıncılarımızla yolumuza devam edeceğiz'' diye konuştu.

AĞAOĞLU: YENİ İHALE FİNANSAL YÜKÜ HAFİFLETEBİLMELİ

Kulüpler Birliği Başkanı Ağaoğlu külüplerin en önemli geril kaynağının yayın gelirleri olduğuna dikkat çekerek, "Yapacağımız yeni naklen yayın ihalesinin kulüplerimizi tatmin edecek bir rakamla sonuçlanması, kulüplerimizin ekonomik sorunlarını ve finansal yükünü hafifletebilecek düzeyde olması, en büyük temennimiz'' dedi.

EK SÜRE GETİRİLDİ

TFF yeni bir açıklama yaparak ihaleye teklif süresinin uzatıldığını duyurdu. Buna göre, firmalara teklif için 18 Şubat Cuma günü saat 17.00'ye kadar ek süre getirildi.

İHALE NE ZAMAN SONUÇLANACAK?

Yeni sezondan itibaren yayın haklarının devredileceği İhalenin 21 Şubat'ta sonuçlanması bekleniyor. 

Sayfa Yükleniyor...

;