Ali Koç'tan TFF sonrası açıklama: Acilen yabancı VAR hakemleri getirilmeli

Adana Demirspor maçındaki tartışmalı kararların ardından olağanüstü toplanan Fenerbahçe'den yapılan açıklamada pozisyonların yer aldığı bir video yayınlanarak "Böyle bitmeyecek" denildi. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Riva'da TFF Başkanı Büyükekşi ile görüştükten sonra yaptığı açıklamada "Türk hakemleriyle bu iş yürümez, yabancı VAR hakemleri getirilmeli" dedi.

Ali Koç'tan TFF sonrası açıklama: Acilen yabancı VAR hakemleri getirilmeli

Süper Lig'in 22. haftasında oynanan ve 1-1 beraberlikle sonuçlanan Adana Demirspor-Fenerbahçe maçındaki tartışmalı kararlar sonrasında Fenerbahçe yönetimi, başkan Ali Koç liderliğinde olağanüstü toplantı gerçekleştirdi.

Toplantının ardından sosyal medya hesaplarından 'düdük asma' paylaşımı geldi. Toplantı sonucunda Fenerbahçe Yönetimi, TFF'ye gitme kararı aldı. 

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Can Gebetaş, Kulüp Başkanı Ali Koç ve beraberindeki heyetin, Riva'da Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi ile görüşeceğini kaydetti.

Şu sıralar gerçekleşen görüşmeye Başkan Ali Koç'un yanı sıra, yöneticiler Erol Bilecik, Ahmet Ketenci, Burak Kızılhan ve Özgür Özaktaç katıldı. 

Koç'un TFF ile görüşmesinde yabancı VAR hakemi talebinde bulunması bekleniyordu.

ALİ KOÇ'TAN GÖRÜŞME SONRASI AÇIKLAMA

Koç, görüşme sonrası gazetecilere yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

"Yabancı hakem denememiz lazım. Ali Palabıyık bir daha maç alır, almaz... Onu bilemem. Bildiğim bir şey var ki; o arkadaş bir daha bizim stadyumumuza, biz yönetimdeyken giremez.

Sadece bizim maçta değil kendisinin şaibeli birçok maçı var. Yeni MHK'nin ataması değildir bu, Selahattin beyin söylediği gibi eski MHK'nin atamasıdır. Eski MHK giderayak bir bombayı bırakmıştır.

Dün gece olanlar malumunuz. TFF'ye geldik ve nelerden, ne için rahatsız olduğumuzu ifade ettik.

Bu hakemlerle gitmeyeceği apaçık ortada. Yabancı hakeme en çok ben karşıyken, artık bunu düşünecek hale geldim. En azından VAR hakemlerinin yabancı olmasını önerdik.

Bizim FIFA'ya giden hakemlerimiz bile doğru düzgün İngilizce konuşamıyorlar. Orta hakemin niyeti dünkü gibi bile olsa VAR, doğru yönetilmeyi sağlayabilir. Doğru bir VAR hakemliği Türk futbolu için garanti sibobu olabilir."


"BÖYLE BİTMEYECEK"

Fenerbahçe'de "Böyle bitmeyecek" başlığıyla yayınlanan videoda "Ofsaytımsı, elimsilerin altında kalacaksınız!" ifadeleri kullanıldı.

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki, 1-1 berabere biten Adana Demirspor maçının hakemi Ali Palabıyık'ı sert sözlerle eleştirmişti. 

Baki, "Ali Palabıyık, Fenerbahçe’ye operasyon yapmak için görevli gelmiştir. Vücut lisanı, verdiği, vermediği bütün kararlarda her şey ortada. Bir takım daha fazla nasıl katledilebilir, bunun başka örneği varsa onu da konuşalım" demişti. 

FENERBAHÇE'NİN PAYLAŞIMI

Sayfa Yükleniyor...

;