Trabzonspor'dan açıklama: Fenerbahçeli futbolcularla ilgili henüz somut bir gelişme olmamıştır

Trabzonspor olaylı derbi sonrası tutuklanan taraftarları için bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada, "Taraftarımızın tutuklanmasının üzerinden 7 gün geçti. Fenerbahçeli futbolcular hakkında yapılan şikayetler ile ilgili olarak ise henüz somut bir gelişme olmamıştır." denildi.

Trabzonspor'dan açıklama: Fenerbahçeli futbolcularla ilgili henüz somut bir gelişme olmamıştır

Kulübü,  olaylı  derbisinin ardından çıkan tutuklu bulunan taraftarları için açıklama yaptı. 

Bordo-mavili ekipten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"17 Mart 2024 tarihinde oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe müsabakası sonrası uzatılan gözaltı süresi sonucunda 13 taraftarımızın 5’inin basit yaralamaya teşebbüs ve yasak alanlara girme suçlarından tutuklanmasına karar verilmesinin üzerinden tam 7 gün geçti.

Haksız ve hukuka aykırı tutuklama kararlarına karşı yapılan itirazlar reddedilmiş olup haksız ve mesnetsiz tutukluluk süreci devam etmektedir.

Ancak aynı soruşturma dosyası üzerinden ve yine aynı taraftarlarımızca Fenerbahçeli futbolcular hakkında yapılan şikayetler ile ilgili olarak ise henüz somut bir gelişme olmamıştır.

Haksız bir şekilde ve hiçbir hukuki dayanağı olmadan tutuklanan taraftarlarımızın bir an evvel serbest bırakılmasını, adaletin herkese eşit şekilde tecelli ettirilmesi için sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz."

Trabzonspor'dan açıklama: Fenerbahçeli futbolcularla ilgili henüz somut bir gelişme olmamıştır - 1

Sayfa Yükleniyor...