Trabzonspor'dan Fenerbahçe maçı sonrasındaki paylaşımlara ilişkin suç duyurusu

Olaylı Trabzonspor-Fenerbahçe derbisi sonrası yapılan yorumlar ve paylaşımlarla ilgili bordo-mavili kulüp suç duyurusunda bulunulduğunu duyurdu.

Trabzonspor'dan Fenerbahçe maçı sonrasındaki paylaşımlara ilişkin suç duyurusu

, olaylı  derbisi sonrası 347 sosyal medya kullanıcısı ve 5 spor yorumcusu hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

Trabzonspor'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kulübümüzün 17 Mart 2024 tarihinde Fenerbahçe ile oynadığı müsabaka sonrasında yaşanan olaylar nedeniyle, yazılı ve görsel medya üzerinden kulübümüzü ve camiamızı hedef gösterici ve zan altında bırakacak paylaşımlar tespit edilmiştir.

Hukuk Kurulumuz tarafından; eleştiri sınırlarını aşan, haksız, mesnetsiz ve hukuki dayanaktan yoksun paylaşımlarda bulunan 347 sosyal medya kullanıcısı ve 5 spor yorumcusu hakkında eylemlerine uyan Türk Ceza Kanunu ve 6222 sayılı kanunun ilgili maddeleri gereği suç duyurusunda bulunulmuştur.

Kulübümüz aleyhine asılsız itham ve iddialarda bulunan kişiler hakkında, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da adalet önünde hesap vermeleri için sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız."

Sayfa Yükleniyor...

;