WWE yıldızı Rey Mysterio kimdir, öldü mü? Sosyal medyadaki ölüm paylaşımları gündem oldu

Sosyal medyada yapılan paylaşımlar ardından "Rey Mysterio" ismi gündem oldu. Rey Mysterio olarak bilinen WWE yıldızı "Oscar Gutierrez'in" öldüğü iddia edildi. Peki, WWE yıldızı Rey Mysterio kimdir?

WWE yıldızı Rey Mysterio kimdir, öldü mü? Sosyal medyadaki ölüm paylaşımları gündem oldu

WWE yıldızı Rey Mysterio'nun öldüğü haberi kısa sürede yayıldı. Sosyal medyada yapılan vefat paylaşımlarının asılsız olduğu, Rey Mysterio'nun kendisi gibi güreşçi olan oğlu Dominic Gutierrez'in paylaşımlarından anlaşıldı.

REY MYSTERİO KİMDİR?

Daha çok ring adı olan Rey Mysterio ile bilinen Oscar Gutierrez, 11 Aralık 1974 tarihinde dünyaya geldi. 

1995 yılında ECW ile anlaştı. 19 Eylül 1995 tarihli "Gangstas Paradise" şovunda ilk görünümünü gerçekleştirdi. 16 Haziran 1996 tarihli "The Great American Bash (1996)" etkinliğinde WCW için ilk görünümünü gerçekleştirerek Dean Malenko'ya meydan okudu. 8 Temmuz 1996 tarihli WCW Monday Nitro etkinliğinde Dean Malenko'yu mağlup ederek ilk şampiyonluğunu kazandı. 

Dragon, Dean Malenko ve Super Calo gibi isimlere karşı galibiyet alarak üç aylık bir kemer saltanatı sürdürdü. 26 Ekim 1997 tarihli "Halloween Havoc (1997)" etkinliğinde Eddie Guerrero'yu kemere karşılık maske maçında yendi ve kemeri ikinci kez kazanmış oldu.

Haziran 2002'de WWE ile sözleşme imzaladı. 26 Şubat 2015 tarihinde WWE, Rey Mysterio'nun 13 yıllık görev süresinin sona erdiğini açıkladı.

Mysterio, yarı siklet güreşini (cruiserweight) popülerleştirmesiyle tanınır ve lucha libre tarzında güreşen dünyanın en tanınmış güreşçilerinden biridir.

Sayfa Yükleniyor...