Dilek Taşı'nın Yılmaz Abi'si Taner Cindoruk kimdir?

Dönem dizisi Dilek Taşı'nda ki "Yılmaz Abi" karakteri yıllar sonra Yılmaz Güney'i yeniden Türkiye'nin gündemine soktu. Tipi de Yılmaz Güney’e benzeyen "Yılmaz Abi" karakterinin, Çirkin Kral lakaplı sinemacı Yılmaz Güney olup olmadığı tartışılırken gözler role hayat veren Taner Cindoruk'a çevrildi. Peki, Dilek Taşı'nın Yılmaz Abi'si Taner Cindoruk kimdir?

Dilek Taşı'nın Yılmaz Abi'si Taner Cindoruk kimdir?

Salih Bademci’nin canlandırdığı Mustafa’yı hapishane revirinde ziyaret edip ona sahip çıkan Taner Cindoruk'un canlandırdığı “Yılmaz Abi” karakteri çok konuşuldu. Rolü Caner Cindoruk‘un da kardeşi olan Taner Cindoruk canlandırıyor.

TANER CİNDORUK KİMDİR?

13 Mayıs 1981 tarihinde Adana’da dünyaya gelen Taner Cindoruk, Münir Can Cindoruk ve Caner Cindoruk’un da kardeşidir. Adana Anadolu Lisesi’den mezun olan Taner Cindoruk, ilk oyunculuk deneyimini ise Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizide yaşadı. 2011 yılında Devrimden Sonra adlı dizide rol alan Taner Cindoruk, sonrasında ise Firar adlı dizinin kadrosunda yer aldı. Başarılı oyuncu Taner Cindoruk, 2012 senesinde ise Seninki Kaç Para adlı dizide Tako rolüne hayat verdi.

Sayfa Yükleniyor...