Aspendos Opera ve Bale Festivali'nde La Bayadere balesi sahnelendi

30. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali'nde La Bayadere balesi sanatseverlerle buluştu.

Aspendos Opera ve Bale Festivali'nde La Bayadere balesi sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü'nce düzenlenen, Aspendos Antik Tiyatrosu'nda 30. yılını kutlayan, Cumhuriyet'in 100. yılının anlam ve önemine vurgu yapan Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali'nde La Bayadere sergilendi.

Eser, İtalyan besteci Ludwig Minkus'un müziği, Marius Petipa’nın eşsiz koreografisi, gösterişli, törensel, etnik dansları ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin kadrosuyla seyircileri mistik ve egzotik yolculuğa çıkardı. 

Şef Zdravko Lazarov yönetiminde İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde sahnelenen eserin dekor tasarımı Efter Tunç, kostüm tasarımı Gülden Sayıl, Işık tasarımı da Önder Arık imzası taşıyor.

Aspendos Opera ve Bale Festivali'nde La Bayadere balesi sahnelendi - 1

Ayşem Sunal Savaşkurt'un sahneye koyduğu, bale repertuvarının en büyük eserlerinden biri sayılan 3 perdelik La Bayadere, aşk ve entrika yüklü büyülü atmosferi ve Hindistan’da geçen konusuyla romantik ve klasik dönem bale eserleri arasında da köprü niteliğinde kabul ediliyor.

, 21 Eylül Perşembe akşamı orkestra şefi Tolga Atalay Ün yönetimindeki Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde gala konseriyle sona erecek.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...