Alina Boz kimdir? Umut Evirgen ile evlenen Alina Boz kaç yaşında ve nereli?

Alina Boz, sosyal medya kullanıcıları tarafından merak edilen ve sorgulanan ünlü isimler arasında yer almaya başladı. Umut Evirgen ile dünyaevine giren Alina Boz'un hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler araştırılıyor. Peki, Alina Boz kimdir? Umut Evirgen ile evlenen Alina Boz kaç yaşında ve nereli?

Alina Boz kimdir? Umut Evirgen ile evlenen Alina Boz kaç yaşında ve nereli?

Alina Boz 14 Haziran 1998'de Rusya'nın başkenti Moskova yakınlarında kırsal bir kasabada doğdu. Annesi Rus, babası ise Bulgaristan göçmeni bir Türk olan Alina Boz, ilkokula başlayana kadar Rusya’da kaldı.

Ailesinin işleri nedeniyle Türkiye’ye dönen Alina Boz yedi yaşında İstanbul’a geldi, Türkçe öğrendi ve ilkokulu burada okudu.

Özel Gökjet Havacılık Lisesi Kabin Hizmetleri Bölümü'nün ardından Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nü bitirdi.

Ailesinin ilkokulda yazdırdığı Barış Manço Kültür Merkezi'nde 7 yıl oyunculuk yaptı. Dergi çekimleri ve reklamlarda roller almasının ardından oyunculuk kariyerine 2013 yılında Cesur Hemşire dizisinde Canan olarak başladı.

Paramparça dizisinde Hazal rolünü üstlendi. 2016 yılında Kaçma Birader filminde Melis Kahvacı olarak rol aldı. 2017 yılında Bölük filminde rol aldı. 2017 yılında Sevda'nın Bahçesi dizisinde Defne karakterini oynadı.

2018 yılında Vatanım Sensin dizisinde Prenses Anastasia Romanova rolünü üstlendi ve aynı yıl Elimi Bırakma dizisinde başrol oynadı.

Netflix dizisi Aşk 101'de başrol oynadı ve Eda karakterini canlandırdı. 2021 yılında Maraşlı dizisinde Mahur karakterini canlandırdı.

Sayfa Yükleniyor...