Grammy ödüllü şarkıcı The Weeknd'den Gazze'ye 2,5 milyon dolarlık yardım

"Starboy", "Blinding Lights" ve "Save Your Tears" gibi hit parçalara imza atan ünlü Grammy ödüllü şarkıcı The Weeknd'in Gazze'ye 2,5 milyon dolar yardımda bulunacağını açıklandı.

Grammy ödüllü şarkıcı The Weeknd'den Gazze'ye 2,5 milyon dolarlık yardım

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP), "" sahne adıyla tanınan ünlü Kanadalı sanatçı ve WFP İyi Niyet Elçisi Abel Tesfaye'nin, 'ye 2,5 milyon dolar yardımda bulunacağını açıkladı.

WFP'den yapılan yazılı açıklamada, Tesfaye'nin Gazze'ye yönelik 2,5 milyon dolarlık yardımının yaklaşık 4 milyon gıda paketine tekabül ettiği, bu yardımın 173 bin Filistinliye iki haftalık gıda tedariki sağlayacağı kaydedildi.

Grammy ödüllü şarkıcı The Weeknd'den Gazze'ye 2,5 milyon dolarlık yardım - 1

Açıklamada, Tesfaye'nin yardımının açlığın eşiğinde olan 1 milyon Gazzeli'ye yardım ulaştırma çabalarına önemli destek sağlayacağı ifade edildi.

Grammy ödüllü şarkıcı Abel Tesfaye, 2021 Ekim'de WFP'nin İyi Niyet Elçilerinden biri olarak atanmıştı.

"İNSANİ FACİA TAHMİN EDİLENİN ÇOK ÖTESİNDE"

WFP'nin şimdiye kadar yaklaşık 764 bin Filistinliye gıda yardımı sağladığı belirtilen açıklamada, özellikle çatışmaya insani ara verildiğinde yardımların artırıldığı bildirildi.

WFP Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Doğu Avrupa Bölge Direktörü Corinne Fleischer, "Gazze'deki insani facia tahmin edilenin çok ötesinde. WFP yoğun çaba sarf ediyor ancak Gazze'deki açlıkla mücadele edebilmek için yardımların çok ciddi şekilde artması gerekiyor" mesajını verdi.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...