Dünyanın ilk NFT restoranı 2023’te açılıyor

Pek çok farklı sektörde hissedilmeye başlanan NFT hareketine restoranlar da ekleniyor. Kripto para ile NFT üyeliği satın alabilir ve dünyanın ilk NFT restoranını deneyimleyebilirsiniz.

Dünyanın ilk NFT restoranı 2023’te açılıyor

2023 yılında New York’ta açılması planlanan Flyish Club isimli lüks restoran “yalnızca üyeler” girebilir kuralını NFT formatına taşıyor. 

Dünyanın ilk NFT restoranı olan Flyish Club'a, yalnızca kripto para ile sahip olabileceğiniz NFT üyeliğiyle giriş yapabilirsiniz.

The Flyish Club’a üye olanlar, kokteyl bara geçiş yapabilecek, lüks deniz mahsülü yemekleri ve özel etkinlikleri deneyimleyebilecek.

NFT NEDİR?

Değiştirilemez Token (NFT), dijital sanat veya dijital koleksiyon olarak da biliniyor. Değiştirilemez Tokenlar; bir tweeti, bir tabloyu, bir resmi, bir anı, bir gif'i, bir futbolcu kartını vb. nesneleri temsil edebilirler.

Değiştirilemez tokenlar, CryptoKitties olarak da bilinirler fakat bu tamamiyle bir karışıklıktır. CryptoKitties, dijital olarak kedi figürü sahiplenmenizi sağlayan bir değiştirilemez token marketidir. Popülerliği sebebiyle değiştirilemez tokenları tanımlamak maksadıyla kullanımına rastlanmaktadır.

Değiştirilemez bir token (NFT), her NFT'nin benzersiz bir dijital öğeyi temsil edebildiği ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyen, blok zinciri (blockchain) adı verilen bir dijital defterdeki bir veri birimidir. NFT'ler sanat, ses, video ve diğer yaratıcı çalışma biçimleri gibi dijital dosyaları temsil edebilir. Dijital dosyaların kendileri sonsuz bir şekilde yeniden üretilebilirken, onları temsil eden NFT'ler temel blok zincirlerinde izlenir ve alıcılara sahiplik kanıtı sağlar. Ethereum, Bitcoin Cash, Flow, vb. gibi yaygın blok zincirlerinin her birinin NFT kullanımlarını tanımlamak için kendi token standartları vardır. 

Sayfa Yükleniyor...