Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 30 Mart 2022 güncel altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 30 Mart 2022 güncel çeyrek altın, gram altın ve ons altın fiyatları...

Haberler - ntv.com.tr 30.03.2022 - 14:08

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 30 Mart 2022 güncel altın kuru fiyatları

Ukrayna'da gerginliği düşüren gelişmeler üzerinde güvenli varlıklara azalan taleple son bir ayın en düşük seviyesine geriledi.

Ons altın Rusya ve Ukrayna arasında Türkiye’de yapılan barış görüşmelerinde ilerleme sağlandığına dair iyimserlikle bu hafta yüzde 2 değer kaybetti.

Altının gram fiyatı, yeni güne yükselişle başlamasının ardından önceki kapanışına göre yüzde 0,8 artışla 906 liradan işlem görüyor. 

Çeyrek altın 1.483 lira, Cumhuriyet altını da 6.103 liradan satılıyor.

Dün, Rusya ve Ukrayna arasında gerçekleştirilen müzakereden olumlu sinyallerin alınmasının ardından 1.890,3 dolar ile mart ayının en düşük seviyesini görmesine karşın günü 1.919,6 dolardan tamamlayan altının ons fiyatı, şu dakikalarda yüzde 0,1 artışla 1.922 dolardan işlem görüyor.

Analistler, Rusya-Ukrayna savaşının küresel piyasalar için başlıca risk unsuru olmaya devam ettiğini belirterek, müzakerelere ilişkin gelişmelerin altın fiyatlarında dalgalanmaya sebep olduğunu ifade etti.

Bugün Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde'ın konuşmasının piyasaların odağında olacağını aktaran analistler, veri gündeminde ise ABD'de büyüme ve ADP özel sektör istihdamı, Almanya'da enflasyon ile Euro Bölgesi'nde tüketici güven endeksinin öne çıktığını söyledi.

Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.900 doların destek, 1.950 doların direnç konumunda olduğunu kaydetti.

▶️ PETROL KRİZİ TEKRARLANIR MI?

Sayfa Yükleniyor...