Gram altında tarihi zirve | Altın fiyatları ne kadar? Gram altın ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 21 Şubat 2024 güncel altın kuru fiyatları

Altın fiyatları, yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Gram altın ve çeyrek altın fiyatlarının bugün ne kadar olduğu araştırılıyor. Altının onsu uluslararası piyasada 2 bin 30 dolar civarında işlem görüyor. 21 Şubat 2024 tarihli güncel gram altın ve çeyrek altın kuru fiyatları da belli oldu. Peki, altın fiyatları ne kadar? Gram altın ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

Gram altında tarihi zirve | Altın fiyatları ne kadar? Gram altın ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 21 Şubat 2024 güncel altın kuru fiyatları

fiyatları, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) yayımlayacağı toplantı tutanakları öncesi yukarı yönlü hareketini sürdürdü.

Ons altın, altı seans üste üste yükselişi devam ettirdi. Altının onsu yüzde 0,3 yükselişle 2.030 dolar civarında işlem gördü. ABD altın vadeli işlemleri, 2.041 dolar civarında seyretti.

Altının gram tarafı ise hem ons altın hem de Dolar/TL'nin etkisiyle yükseldi.

Gram altın, 2.022 Türk Lirası civarında işlem görüyor. Çeyrek altın ise 3.338 Türk Lirası'ndan alıcı buldu.

Doları başlıca altı para birimine karşı ölçen Dolar endeksi, 104 civarında yatay seyretti.

Fed tutanakları, bu akşam saat TSİ 22.00'de yayınlanacak. Tutanaklar öncesinde, para piyasalarında Fed'in martta politika faizinde değişikliğe gitmeyeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Fed'in erken faiz indirimi yapacağına yönelik beklentilerin azalması ise risk iştahını düşürüyor.

Bankanın faiz indirimine başlama ihtimali mayısta yüzde 37 ve haziranda yüzde 78 ile fiyatlanıyor.

Bugünün öne çıkan diğer verileri ise Euro Bölgesi tüketici güven endeksi ile Nvidia bilançosu olacak.

Sayfa Yükleniyor...