Galatasaray şampiyonluk kupasını Fenerbahçe derbisi sonrası alacak

Spor Toto Süper Lig'in 2022-2023 sezonunda şampiyonluğunu ilan eden Galatasaray'a kupasını, 4 Haziran Pazar günü oynanacak Fenerbahçe derbisinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi takdim edecek.

Galatasaray şampiyonluk kupasını Fenerbahçe derbisi sonrası alacak

Spor Toto 'de 2022-2023 sezonunda bitime iki kafta kala şampiyonluğunu ilan etti. 

Sarı kırmızılı takım, 4 Haziran Pazar günü oynanacak derbisinin ardından şampiyonluk kupasını alacak. 'a kupayı, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi takdim edecek.

Federasyondan yapılan açıklamada, Spor Toto Süper Lig Müsabakaları Statüsü'nün 11. maddesi gereği, Süper Lig müsabakalarını birinci tamamlayan kulübe, son lig müsabakası sonunda TFF tarafından şampiyonluk kupası verileceği belirtildi.

Lig birinci tamamlayan kulübün, mevcut puan durumuna göre matematiksel olarak daha erken belirlenmesi halinde, ilgili takıma ev sahibi olarak oynayacağı son lig müsabakasının ardından TFF tarafından şampiyonluk kupası verileceği kaydedilirken, "Bu minvalde, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, 4 Haziran Pazar günü oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe müsabakasının ardından ilgili statü uyarınca, 2022-2023 sezonu Spor Toto Süper Lig şampiyonu Galatasaray'a kupasını takdim edecektir." ifadeleri kullanıldı.

Galatasaray şampiyonluk kupasını Fenerbahçe derbisi sonrası alacak - 1

Galatasaray'da başkan Dursun Özbek, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Galatasaray'ın güzel bir gün geçirdiğini dile getiren başkan Dursun Özbek, şunları kaydetti:

"Galatasaray'ın en keyifli günlerinden birisini yaşıyoruz. Cumhuriyet'in 100. yılında şampiyonluk her takıma nasip olmaz. Galatasaray zaten bunu hak etmişti. Bütün Galatasaraylılara, Türkiye'ye, Galatasaray'ı seven herkese 100. yıl şampiyonluğu armağan olsun. Oyuncularıma, teknik kadroma büyük teşekkür gönderiyorum. Özellikle büyük bir teşekkür taraftarımıza ve camiamıza. Onların desteğiyle kendimizi daha kuvvetli hissediyoruz. Bu destekleri devam ettikçe Galatasaray'ın bileğini kimse bükemez. Artık hedefimiz Avrupa. İnşallah orada taraftarlarımızı, camiamızı memnun edecek sonuçlar almaya çalışacağız."

Galatasaray şampiyonluk kupasını Fenerbahçe derbisi sonrası alacak - 2

"ERDEN TİMUR'LA ÇALIŞIYORUZ"

Gelecek sezonun kadrosunu oluşturmak için Erden Timur ile çalıştıklarını anlatan Özbek, "Hazırlıklarımızı çok önceden yapmıştık. İnşallah en iyi şekilde önümüzdeki senenin hazırlıklarını tamamlayacağız. Galatasaray taraftarı bu seneki gibi önümüzdeki sene de mutlu ve huzurlu maçlara gelecek. Artık stadımızı büyütmenin peşindeyiz, stadımız 50 bin kişiye dar geliyor. Buradan taraftarlarıma teşekkür ediyorum. Onların desteği bizi her zaman rakiplerimize karşı çok kuvvetli tutuyor." ifadelerini kullandı.

Galatasaray şampiyonluk kupasını Fenerbahçe derbisi sonrası alacak - 3

"ALİ KOÇ'TAN YEMEK DAVETİMİZE YANIT BEKLİYORUZ"

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'u yemeğe davet ettiğini anlatan Özbek, "Artık Türk futbolunda çekişmenin değil de dostluk içinde hareket etmenin faydalı olacağı düşüncesindeyim. Onun için Ali Bey'i de yemeğe davet ettim, cevap bekliyoruz. Şu ana kadar bana cevap ulaşmadı." değerlendirmesinde bulundu.

Nef Stadı'nda oynanacak Fenerbahçe derbisinin ardından şampiyonluk kupasını alacaklarını aktaran Özbek, "Kupa töreni için çok güzel bir organizasyonumuz var. Maçtan sonra podyumlar kurulacak. Bütün Galatasaraylıların keyif alacağı, Cumhuriyet'in 100. yılına yakışır bir kutlamayla bu seneki 23. şampiyonluğumuzu kutlayacağız." diye konuştu.

"LİG BİTİNCE HER ŞEYİ AÇIKLAYACAĞIZ"

Galatasaray Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur da daha önce yaptığı, "Ligin sonunda elimizdeki her şeyi açıklayacağız." şeklindeki demecinin sorulması üzerine, "O gün, 'Sezon bittiğinde açıklanacak, anlatılacak çok şey var.' demiştim. Sürekli manipüle ediliyor. Bilgi, belge, kayıt diye... Lütfen o kısmı ekranlara getirirseniz, ben 'Çok şey açıklayacağız.' dedim. Onları sezonu bitirdiğimiz anda açıklayacağız." şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...

;