Galatasaray'dan disiplin sevklerine tepki: O koltuklarda hala oturmak vicdanınıza sığıyor mu?

Galatasaray, Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrası yaşanan olaylarla ilgili bugün yapılan PFDK sevklerine tepki göstererek, "O koltuklarda hala oturmak vicdanınıza sığıyor mu?" başlıklı açıklama metni yayımladı.

Galatasaray'dan disiplin sevklerine tepki: O koltuklarda hala oturmak vicdanınıza sığıyor mu?

Sarı-kırmızılıların, resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"- maçında yaşanan olaylarla ilgili yapılan ve yapılmayan sevkler; Türkiye Federasyonu'nun ne kadar basiretsiz, adaletsiz ve tehditlere boyun eğen bir tutum içinde olduğunu bir kez daha açıkça gözler önüne sermiştir.

Türkiye Futbol Federasyonu yöneticileri ve kurulları, son 2 sezondur gerek saha içinde gerek saha dışında tamamen bir kulübün ve bir şahsın baskılarına boyun eğmiştir. Şımarık ve fütursuz bu şahsın, hukuku sürekli ayaklar altına almasına müsaade etmiştir. Gerek hakem hatalarında gerek disiplin sevklerinde verilen tüm kararlarda baskıya boyun eğmiş, hiçbir zaman adaletten yana tutum sergileyememiştir.

Futbolun sahanın içinde kalması için gereken adaleti hiçbir zaman tesis edememiştir. Bu yöneticiler ve kurulların, korku ve kaygıyla verdikleri tüm kararlar futbol tarihinde bir kara leke olarak anılacak ve toplum tarafından her zaman yargılanacaktır.

Yine de bir umutla o koltuklarda oturan herkese soruyoruz: Hala orada olmak, görevinizi yapar gibi davranmak vicdanınıza sığıyor mu?"

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...

;