Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan Trabzonspor'a pankart tepkisi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç Ülker Stadyumu 1907 Tribünü'nde gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ali Koç Trabzon'da yapılan koreografi ile ilgili olarak "Bu cesareti nereden buluyorusunuz?" şeklinde tepki gösterdi. Koç "Kulüpler Birliği toplantılarına katılmayacağız" dedi. Ali Koç 2023-2024 sezonundan itibaren formalarına 5. yıldızı koyacaklarını söyledi.

Haberler - ntv.com.tr 06.05.2022 - 15:25 | Son Güncelleme : 06.05.2022 - 16:55

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan Trabzonspor'a pankart tepkisi

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Başkanı Ali Koç düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Konuşulacak konularla ilgili  8-10 basın toplantısına dahi ihtiyaç olabileceğine değinen Ali Koç şunları söyledi:

"2010-2011 şampiyonluğumuza göz diken kulübe 3 ayrı bilgilendirme yapmak istiyoruz. Bunların ilki sayın Cumhurbaşkanımızın duygu ve düşünceleri, kendisi 'bu sürecin hem canlı şahitlerinden hem de en büyük mağdurlarından biri Fenerbahçe Spor Kulübü'dür' diyor."

Sözlerine devam eden Ali Koç ikinci bilgi olarak şunları açıklamalarda bulundu:

"15 Temmuz ile 3 Temmuz arasındaki bağ alenen gösteriliyor Cumhurbaşkanlığının resmi internet sitesinde"

Üçüncü bilgilendirme olarak ise Koç, FETÖ: Fetullahçı Terör Örgütü kitabından bir alıntı paylaştı. Koç şunları söyledi:

"2010 yılında HSYK'nın yapısında yapılan değişikliklerle seçimle belirlenen üye koltukları ele geçirildi. Bu sayade yargıtay üye koltuklarının büyük bir kısmını belirleyebildi. Bu kapsamda ülke dinamikleri ülke lehine tasarlanmaya çalışıldı."

"KURALLAR FARKLI MI İŞLİYOR?"

Trabzonspor maçınındaki koreografiye de değinen Ali Koç "Açılan pankartla bir suikast girişimine sahip çıktınız. Bundan yönetimin haberinin olmaması mümkün değil" dedi.

Fenerbahçeli bir taraftarın yabancı dilde hazırladığı pankartın içeri alınmamasıyla Trabzonspor'un koreografisini karşılaştıran Koç şunları söyledi:

"Emniyet müdürlüğümüzün kuralları şehirlere göre farklı mı işliyor? Kuralları uygulumaktan korkuyorlar mı? Kimden korkuyorular? Bu camia geri durmaz, hepsinin maskesinin düşürüp dimdik ayakta kalırız. Artık bunlara müsade etmeyin cve kimsenin Fenerbahçenin değerlerine hakaret etmesine de müsade etmeyiz"

"TÜRK FUTBOLUNUN DİNAMİKLERİNİ ETKİLİYORSUNUZ"

Siyasilerin tarafsız durması gerektiğini belirten Ali Koç:

"Siyasilerimizin bir takıma gönül vermesi normaldir. Özellikle son yıllarda devlet görevlilerinin Trabzonspor'u açıkça desteklemesi bu camianın kendini özel hissetmesine sebep oluyor. Türk futbolunun dinamiklerini etkiliyorsunuz. Türk futbolunda zayıf olan adil rekabet ortamının ortadan kalkmasına sebebiyet veriyorsunuz."

"Diğer takımları tutan hiç mi siyasi yok?" diyerek tepkisini dile getiren Koç, 7 yıl önceki otobüs kurşunlama olayının faillerinin bulunamadığını belirterek "Bu pankartı nasıl karşıladığınızı biz fenerbahçeliler olarak merak ediyoruz. Neden tepki göstermediniz?" dedi.

Yapılanların sorumsuzca olduğunu ifade eden Koç "Hepinize söylüyorum. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere devletimizin FETÖ ile can siperahane mücadelesine gölge düşürmüyor musunuz 2 dakikalık keyfiniz için? Buna dur diyebilecek kimse yok mu Türkiye'de?"

"YILLAR İÇİNDE BUGÜNÜN ALTYAPISI HAZIRLANDI"

Trabzonspor'un yaşadığı şampiyonluk hakkında konuşan Ali Koç:

"Bize kaybettikleri şampiyonluğu hazmedememeleri ve Trabzonsporlu siyatçilerin gücünün Trabzon lehinde kullanılması ve son derece zayıf Türkiye Federasyonu mevcudiyetinden dolayı trabzonspor kulübünün kural tanımaz yapısı her geçen sezon ilerlemesine sebebiyet verdi. Yani yıllar içinde bugünün altyapısı hazırlandı. Başakşehire şampiyonluğu kaybettikten  tebrik etmek yerine sisteme saldırıya geçtiler"

KULÜPLER BİRLİĞİ AÇIKLAMASI

Ali Koç Kulüpler Birliği toplantılarına katılmayacaklarını şu sözlerle ifade etti:

"Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı olduğu sürece toplantılara katılmayacağız. Bu bir pankarta izin veren kişi, kulüplerin başında olması söz konusu olmamalıdır"

"5. YILDIZI KOYACAĞIZ"

Fenerbahçe armasındaki yıldızlar hakkında konuşan Ali koç şunları söyledi:

"2023-2024 sezonundan itibaren armamızda 5. yıldızı koyacağız. Fenerium'da diğer ürünlere koymaya şimdiden başlayacağız. Her adımda bu gerçeği duyuracağız. Bunu bizi şampiyon yapan bütün sporculara borçluyuz."

Sayfa Yükleniyor...