Mısır Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Emir Şeyh Sabah, Cumhurbaşkanı Sisi ile görüşmesinde, "Mısır ile birlik ve dayanışmamızı, bunu baltalamak amacıyla yapılan girişimler etkilemez ve etkilemeyecektir" ifadesini kullandı.

Şeyh Sabah, kardeş Mısır halkının ve hükümetinin yanında olduklarını belirtti. Sisi de içten duyguları için Şeyh Sabah'a teşekkür etti. Görüşmede, iki ülke için ortak öneme sahip konularla uluslararası ve bölgesel sorunların ele alındığı da kaydedildi.

Açıklamada ayrıca Sisi'nin, Abu Dabi Veliaht Prensi Genelkurmay Başkan Yardımcısı Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan ve Bahreyn Kralı Hamad bin İsa Al Halife ile telefonla görüştüğü bildirildi. Söz konusu görüşmelere ayrıntıya yer verilmedi.

Sisi'ye ait olduğu öne sürülen ve Körfez ülkelerinin yöneticilerinin mal varlığına ilişkin göndermelerin de bulunduğu ses kaydının yayınlanmasının ertesi günü gerçekleşen görüşmenin ayrıntılarına dair ise bilgi verilmedi.

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'ye ait olduğu iddia edilen ve üst düzey yetkililer arasında geçen ses kaydında, dönemin Savunma Bakanı Sisi, Özel Kalem Müdürü Abbas Kamil ve Askeri İstihbarat Direktörü Mahmud Hicazi ile Körfez ülkelerinden para talep etme konusunu görüşüyor. Ses kaydında, söz konusu ülkelerin yöneticilerinin mal varlığına ilişkin göndermelerde bulunuluyor.