Milli Piyango Sonuçları

Milli Piyango Bilet Sorgulama

Sonuçlar, millipiyangoonline.com’dan alınmıştır.

numaralı biletiniz kazandı.

Biletiniz tam ise ikramiyenin tamamını, yarım ise yarısını, çeyrek ise dörtte birini alabilirsiniz.
ÖNEMLİ UYARI: Milli Piyango biletlerinde ikramiyeler bir yıllık zamanaşımı süresine tabi olup, çekiliş tarihinden itibaren bir yıl içinde ibraz edilmeyen biletlerin ikramiyeleri zamanaşımına uğrar ve bu biletlere ikramiye ödemesi yapılmaz.

Biletinize ikramiye isabet etmemiştir.

Bilet kontrollerinizde doğru tarih ile kontrol ettiğinizden emin olunuz. İkramiye isabet etmeyen biletlerinizi herhangi bir iletişim hatasından kaynaklı olma ihtimalini göz önünde bulundurarak, yırtmadan önce daha sonraki bir zaman diliminde tekrar kontrol ediniz.

Çekiliş sonuçları henüz açıklanmamıştır.

Lütfen bilet numaranızı giriniz!

Bilet numaranız en az 6 haneli olmalıdır.

 • Milli Piyango ÇekilişiSonuçlarını Nereden Öğrenebilirim?

  Milli Piyango çekilişsonuçlarını Milli Piyango İdaresi’nin resmi sitesinden ve ntv.com.tr’nin ‘Milli Piyango’ sayfasındanöğrenebilirsiniz.

 • Milli Piyango (MPİ) Nedir?

  Milli Piyango, bastırılmışnumaralı biletlerin satılarak, adet ve tutarları önceden belirlenmişikramiyeleri kazanacak numaraların belirli günde çekilecek kura ( çekiliş ) ile saptanmasıesasına dayanan şans oyunudur.

 • Milli Piyango Çekilişi Kim Tarafından Düzenlenmektedir?

  Milli Piyango çekilişleri, Milli Piyango İdaresitarafından düzenlenir. Milli Piyango biletlerinin basımı T.C. Merkez Bankası'nın Banknot Matbaasındafiligranlı özel para kağıtlarınagüvenlik koşullarıaltındayapılmaktadır. Milli Piyango oyunlarının tüm biletleri Türk ParasınıKoruma yasasının güvencesi altındadır.

 • Milli Piyango Bileti Sorgulama İşlemini Nereden Yapabilirim?

  Milli Piyango bileti sorgulama işlemi Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğüsayfasındançekiliş tarihi ve bilet numarası ile sorgulanabiliyor.

 • Milli Piyango ÇekilişSonuçlarının Tam Listesine NasılUlaşabilirim?

  Milli Piyango çekilişsonuçlarının tam listesine Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü sonuç sayfasındanulaşılabiliyor.

 • Teselli ve Amorti Ne Demektir?

  Amorti, milli piyango biletinin her çekilişte son rakamına göre biletlere verilmekte olan ikramiyedir. Değeri biletin değerikadardır.

  Teselli, milli piyango biletinin çekilişinde en büyük ikramiyeyi kazanan bilet numarasının, her hanesindeki rakama göre bir farklılık gösteren ikramiyedir.

 • Milli Piyango Biletime İkramiyeÇıktığındaİkramiyemi Nereden Alabilirim?

  Milli Piyango biletinin son 3 rakamına kadar isabet eden ikramiye tutarlarını Milli Piyango gezici ve sabit bayileri ödemek zorundadır. Bu bayiler son dört veya beşrakamına göre isabetli biletlerin de ikramiyelerini ödeyebilirler. Bu tutarlar üzerindeki ikramiyeler bayi ödeme yetkisi dışındadır.Başbayiler ile sanal ortam bayileri İdare ile imzaladıklarısözleşmedebelirtilen tutara kadar olan ikramiyeleri öderler. Yılbaşıçekilişi için bilet kupürlerine bakılmaksızın, bir milyon TL ve daha büyük ikramiyeler, yıl içerisinde yapılacakdiğerçekilişlere ait büyük ikramiye Genel Müdürlükçe, bunlarınaltında kalan diğer ikramiyeler Milli Piyango Şube Müdürlüklerince ödenir.

 • İkramiyelerde Vergi veya Yasal Bir Kesinti Yapılıyor Mu?

  Milli Piyango şansoyunlarına ait ikramiyeler hiçbir vergi, resim ve harca tabi olmadığından,herhangi bir kesinti yapılmıyor.