Muslera Bayern Münih maçında oynayacak mı? Okan Buruk'tan açıklama

Galatasaray'ın teknik direktörü Okan Buruk, Şampiyonlar Ligi'nde oynayacakları Bayern Münih maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında, kaleci Muslera'nın oynayıp oynayamayacağının maç saatinde belli olacağını aktardı. Buruk, karşılaşmadan da iyi bir sonuç alarak gruptan çıkmak istediklerini söyledi.

Muslera Bayern Münih maçında oynayacak mı? Okan Buruk'tan açıklama

Teknik Direktörü ve futbolcu Barış Alper Yılmaz, Bayern Münih maçı öncesi Allianz Arena'da düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Buruk, Münih'te olmaktan mutlu olduklarını belirterek, "Bu turnuvada olmamız çok değerli. Gruplardan çıkmak istiyoruz. Türk takımları sadece 5 kez 'nde gruplardan çıktı bunun 3'ü Galatasaray'a ait. Bunu devam ettirmek istiyoruz" dedi.

Bayern Münih takımının hücumdaki oyuncularının çok hızlı ve çabuk rakip kaleye gidebildiklerine işaret eden Buruk, bunun analizini oyuncularla yaptıklarını dile getirdi. Genç teknik adam, Bayern Münih maçında kendilerine ve oyuncularına güvendiğini vurguladı.

Bayern Münih'in daha güçlü şekilde karşılarına çıkacaklarına dikkati çeken Buruk, "Rakibimizi analiz ettik, hazırlandık. Planlarımız ilk maçtaki gibi bol pozisyona girmek, onları da gole çevirmek. İlk maçın ilk devresinde çok domine bir oyun oynadık ama bunu skora çeviremedik. Sahada kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Çok önemli bir takıma karşı oynayacağımızı bilerek oynayacağız. Savunma gücümüzü de artırmamız lazım." değerlendirmesinde bulundu.

İstanbul'daki maçta muhteşem bir taraftar olduğunu hatırlatan Buruk, "Orada inanılmaz bir atmosfer yarattılar. Uzun yıllar hatırlanacak bir maç olarak kalacak. Biz 2000'li yıllarda Münih Olimpiyat stadına gelmiştik, her yerde sokaklarda Türk taraftar vardı. Yine çok sayıda vatandaşımız yanımızda olacak onların desteğiyle birlikte mücadelemizi vereceğiz, oyun olarak en iyisini yapacağız." şeklinde konuştu.

Muslera Bayern Münih maçında oynayacak mı? Okan Buruk'tan açıklama - 1

MUSLERA OYNAYACAK MI?

, kaleci Muslera'nın maçta oynayıp oynayamayacağının ise maç saatinde belli olacağını aktardı.

"GALATASARAY'IN GENİNDE AVRUPA'DA BAŞARILI OLMAK VAR"

Barış Alper de iki taraf içinde zor bir maç olacağını belirterek, "Dünyanın en iyi takımlarından birine karşı oynayacağız. İlk maçta çok pozisyonumuz vardı ama değerlendiremedik. Bu maçta da aynı performansı göstermek istiyoruz. 'ın geninde Avrupa'da başarılı olmak var. Bunun için mücadele edeceğiz." dedi.

Her maçta aynı performansı göstermek için çaba sarf ettiğini anlatan Barış Alper, "Hocamın verdiği taktiği uygulamak ve başarılı olmak istiyorum. Maçlara anlık olarak bakmıyorum. Süreç olarak bakıyorum. Çok çalışıyorum. Daha yolun çok başındayım. Farklı yerlerde oynayabiliyorum ama önemli olan takımıma faydalı olmak istiyorum. Ne kadar faydalı olursam o kadar iyi olur" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...