AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, İç Güvenlik Reform Paketi ile ilgili sözlerine de değinen Atalay, "Eğer vatandaşlarımız, bunu yapmazlar zaten ama Sayın Kılıçdaroğlu, elinde molotofkokteyli yoksa, gösteriye öyle gelmiyorsa, elini yüzünü kapatarak gelmiyorsa, elindeki suç aletiyle gelmiyorsa gösteri ve yürüyüşe katılanlara hiçbir şey yapılmaz, hiçbir müdahalede bulunulmaz. Ama bunlarla geliyorsa da müdahalede bulunulur. Çünkü bu suçtur" diye konuştu.

"ERDEM BAŞÇI ÇOK BAŞARILI"

Soruları da yanıtlayan Beşir Atalay, "Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'nın lojmanını boşaltması ve partiniz içinden ona yönelik istifa çağrıları çerçevesinde dolardaki yükselişi değerlendirebilir misiniz?" sorusu üzerine “Ben doğrusu Merkez Bankası Başkanımızı, başkan olmadan çok önce, akademik hayattan, hayatın diğer kesimlerinden tanırım. Kendisine çok güvenirim ve çok başarılı da bir Merkez Bankası Başkanlığı yapıyor diye görüyorum. Benim değerlendirmem budur" dedi.

HAKAN FİDAN'IN İSTİFASI

Beşir Atalay, milletvekili adaylığı için MİT Müsteşarlığı’ndan istifa eden Hakan Fidan'la ilgili bir soruya "Tartışmalara girmem. Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın bu konudaki düşüncelerini değerlendirmem. O polemiğe bizim girmemiz yanlış olur. Daha doğrusu girersek polemik olur" diye yanıt verdi.

MİT Müsteşarlığı görevinden istifa eden Fidan ile uzun süre birlikte çalıştıklarını hatırlatan Atalay, "İlk defa TİKA'ya göreve, 2003 yılında devlet bakanı iken getirmişti. Daha sonra Çözüm Süreci ve bu görevinde de işbirliği yaptık. Çok değerli, başarılı bir arkadaşımızdır. Ülkemizin iyi yetiştirdiği bir arkadaşımızdır" dedi.