Malatya'dan mitinge 3 otobüsle giden kafilede bulunan Kasım Otur, Canberk Bakış, Eren Akın, Onur Tan, Umut Tan, Gülbahar Aydeniz, Gözde Aslan, Mehmet Ali Kılınç ve Özge Aslan'ın bombalı saldırıda yaşamlarını yitirdikleri açıklandı. Ayrıca Malatya'dan giden kafilede bulunanlardan Sezen Vurmaz, Özlem Vurmaz, Mehmet Hayta ve Murat Okan Çalış'dan haber alınamadığı belirtildi.

Ankara'daki patlamada hayatını kaybedenlerden 3'ünün cenazeleri Malatya'ya getirildi ve bugün törenle toprağa verilecek. Bunlardan Kasım Otur, KESK'e bağlı Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) Malatya Şubesi eski başkanıydı. Eren Akın, CHP Gençlik Kolları üyesiydi. Canberk Bakış ise Aydın'da üniversitede okuyordu.

MİTİNG ÖNCESİ KILIÇDAROĞLU İLE FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI

CHP Gençlik Kollarında görevli Eren Akın'ın, Ankara'daki mitingi gitmeden bir gün önce Facebook'da partisinin 'Her şey Türkiye için' sloganını paylaştığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu ile çektirdiği fotoğraflarını da sosyal paylaşım sitesinden paylaştığı görüldü.

Malatyalı yerel sanatçı Abdullah Bakış'ın oğlu olan üniversite öğrencisi Canberk Bakış merkeze bağlı Mamurek Mahallesi'nde, Kasım Otur ile Eren Akın şehir mezarlığında toprağa verilecek.

O GENÇLERİN KILIÇDAROĞLU İLE FOTOĞRAFLARI

ANKARA'daki Tren Garı kavşağında meydana gelen ve 95 kişinin öldüğü saldırıda hayatını kaybedenler arasında bulunan CHP Malatya Gençlik Kolları üyelerinin Kılıçdaroğlu ile çekilmiş son fotoğrafları paylaşıldı. CHP Basın Birimi, Kılıçdaroğlu'nun 3 Haziran günü miting nedeniyle ziyaret ettiği Malatya'da aralarında Ankara'daki saldırıda hayatını kaybeden kişilerin de olduğu gençlik kolları üyeleriyle havaalanından ayrılmadan önce çekilen fotoğrafları yayımladı. Fotoğraflarda kalabalık bir genç grubunun, havaalanının VİP yolcu girişinde Kılıçdaroğlu ile fotoğraf çektirdiği görülüyor.