İlişkili Haberler

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, Silahlı İnsansız Hava Araçları'nı (SİHA) eleştiren CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'na yönelik sözleriyle ilgili değerlendirmesi sorulan Altay, terör örgütleriyle etkin mücadelenin arkasında olduklarını, ancak terör örgütüyle mücadale adı altında sivil, masum insanların burnunun kanamaması gerektiğini söyledi. Altay, terör örgütüyle mücadele ettiklerini, bunun, "savaş" diye nitelendirilmesini doğru bulmadıklarını belirtti.

''İÇİŞLERİ BAKANI'NDAN CEVAP BEKLİYORUM''

Engin Altay şu ifadeleri kullandı:

''Sezgin Bey iddiasını şöyle sürdürüyor; AK Parti Hakkari il başkanının akrabasının bu SİHA tarafından yaralandığını vurulduğunu söylüyor. Şimdi Süleyman Bey'in İçişleri Bakanı'nın demesi lazım ki 'Kimin akrabası olursa olsun bu bir teröristti onun için vurduk.' Ben İçişleri Bakanı'ndan cevap bekliyorum. İçişleri Bakanı diyecek ki 'Böyle bir şey yok.' 'Hiçbir sivilin burnu kanamadı' diyebiliyor mu İçişleri Bakanı?''

Sıfır terör noktasına gelinen Türkiye'de her gün şehit haberi geldiğini kaydeden Altay, "Soylu, CHP'ye akıl vereceğine, Erdoğan'ın iddia ettiği AKP içinde yolsuzluğa bulaşanlarla ilgilense daha iyi olur" ifadesini kullandı.