Isparta şehitlerine veda

Isparta'da eğitim uçuşu yapan uçağın düşmesi sonucu şehit olan 3 asker memleketlerinde son yolculuklarına uğurlandı.

şehit ısparta.jpg

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde CN-235 CASA tipi askeri uçağın düşmesi sonucu şehit olan 3 askerden Hava Pilot Binbaşı Ümit Karamustafa (39), memleketi Ordu'nun Fatsa ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Karamustafa için Fatsa'daki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda cenaze töreni düzenlendi.

Tören sırasında baba Sebahattin ve anne Nezahat Karamustafa gözyaşı dökerken, şehidin eşi Meryem ve çocukları Öykü ile Masal ise şehidin tabutuna sarılarak ağladı.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, aileye taziyelerini iletti.

İl Müftüsü Mürsel Öztürk'ün ikindi vakti kıldırdığı cenaze namazının ardından Ümit Karamustafa için dua edildi. Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, askerlerin omzunda taşınarak cenaze nakil aracına konuldu.

Şehit Hava Pilot Binbaşı Karamustafa'nın cenazesi, ilçedeki Asri Mezarlık'taki şehitlikte toprağa verildi.

Cenaze törenine, şehidin yakınlarının yanı sıra Ordu Valisi Seddar Yavuz, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, AK Parti Ordu milletvekilleri Oktay Çanak, Ergün Taşçı, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ile kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, kurum amirleri ile askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

ORDU'NUN DİĞER ŞEHİDİ

Ordu'nun diğer şehidi ise 34 yaşındaki Hava Pilot Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı'ydı. Şehit Odabaşı için Altınordu ilçesi Ulu Cami'de cenaze töreni düzenlendi.

Anne İnci ile baba Mehmet Şefik Odabaşı, cenazenin camiye getirilişi sırasında gözyaşı döktü.  İl Müftüsü Mürsel Öztürk'ün öğle vakti kıldırdığı cenaze namazının ardından şehit Odabaşı için dua edildi. Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, askerlerin omzunda cenaze nakil aracına konuldu.

Bu sırada, anne Odabaşı, "Gencecik oğlum, tomurcuk oğlum, bizi bırakıp da gittin." diyerek ağladı. Şehidin eşi Özlem Odabaşı da oğlu Rüzgar ile törende yer aldı.

Hava Pilot Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı'nın cenazesi, Eskipazar mevkisindeki Garnizon Şehitliği'nde toprağa verildi.

Cenaze törenine, şehidin yakınlarının yanı sıra Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Ordu Valisi Seddar Yavuz, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, milletvekilleri, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ile kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, kurum amirleri, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

ESKİŞEHİR ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Şehitlerden Teknisyen Kıdemli Astsubay Başçavuş Ömer Kadir Arlı ise Eskişehir'de son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Arlı'nın (39) Türk bayrağına sarılı tabutu, töreninin yapılacağı Reşadiye Camisi'ne getirildi. Bu sırada şehidin annesi Havva, eşi Berna, kızı Duru, ağabeyi Gültekin Arlı ve yakınları da törenin yapılacağı caminin avlusunda Eskişehir Valiliği tarafından kendileri için ayrılan taziye çadırına geçti.

Törene, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Atilla Gülan, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Uysal Ağaoğlu ile diğer yetkililer katıldı.

Şehidin kızı Duru, İl Müftüsü Bekir Gerek tarafından kıldırılan namazın ardından top arabasına konulan babasının tabutunu öptü.

Şehit Ömer Kadir Arlı'nın cenazesi, Vişnelik Hava Şehitliği'ne defnedildi.

Sayfa Yükleniyor...