NTV

Kadir Topbaş'tan 1453 dergisiyle ilgili açıklama

DHA

Türkiye
Arşiv

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çıkarılan dergide Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedef alan fotoğraf yayımlanmasıyla ilgili açıklama yapan Başkan Kadir Topbaş, “Tamamen adilik ve ahlaksızlık. İş akitlerini feshedip dergiyi kapattık” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İBB Kültür A.Ş. tarafından çıkarılan 1453 İstanbul Kültür ve Sanat Dergisi'nde yayınlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef aldığı belirtilen fotoğrafla ilgili açıklama yaptı.

Olay nedeniyle üzüntülü olduğunu dile getiren Topbaş, "Hedefe konulduk anlamak mümkün değil. Dergide gördüğümüz bu olay yenilir yutulur bu olay değil. Tamamen adilik ve ahlaksızlık. Tabiki suç duyurusunda bulunularak gereği yapılacak, iş akitlerini feshedip dergiyi kapattık" dedi.

Kadir Topbaş, şöyle konuştu: "Geçtiğimiz günlerde de 2013 yılındaki fotoğrafları sanki 15 Temmuz'da gibi yansıtmak nasıl bir etik anlayıştır bunu da anlamak mümkün değil. Ben yargıya müracaat ettim, cevap vermedim. Yine İbn Haldun Üniversitesi'nin tanıtım afişlerinde de oynamalar bize maledildi. Nedir bu kadar hedefe konulmak, amaç nedir? Ben farklı maksatların farklı amaçların olduğunu anlıyorum. Bir yerlerden manipüle ediliyor. Bir yerlerden bunlar tezgahlanıyor.”

ETİKETLER