Malatya'dan Hekimhan ilçesine giden, makinistliğini Vahap A. ile Abdullah A.'nın yaptığı yük treni, İstasyon Mahallesi'ndeki hemzemin geçide kontrolsüz giren Yüksek A. (39) idaresindeki öğrenci servisine çarptı.

Servis aracının yaklaşık 200 metre sürüklendiği kazada, Dilek Ortaokulu öğrencisi Seher Doğan (13) öldü.

Yaralanan sürücü Aksük ile Nazife, Osman, Büşra ve Rabia Yüksekler, Alican Özden, Deniz Koç, Zeynep ve Rukiye Levent, Mert Karakoç, Demet Ecem Aksüt, Simge, İdil ve Sılanur Akıncı, Muhammet Kaçmaz, Sevilay Gürbüz, Emre Yıldız, Ayşenur Taştan, Sıla ve Sima Doğan, Zeynep ve Dilara Aslan, Elifcan Memur ve Yüksel Aksük, ambulanslarla Malatya Devlet Hastanesi ve Turgut Özal Tıp Merkezine kaldırıldı.

ÖĞRENCİLERİN HAYATİ TEHLİKESİ YOK

Malatya Valisi Süleyman Kamçı, ortaokul öğrencilerinin çoğunlukta olduğu yaralıları Malatya Devlet Hastanesi’nde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Vali Kamçı olayla ilgili Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu'ndan bilgi aldı.

Şoförün sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu dile getiren Kamçı, yaralı öğrencilerin hayati tehlikelerinin bulunmadığını anlattı.

SERVİS 'KORSAN' ÇIKTI

Minibüsün korsan taşımacılık yaptığını ifade eden Kamçı, "Belediyenin ulaşım hizmeti verdiği yerlerde Milli Eğitim olarak biz taşıma ruhsatı veremiyoruz, belediye araçlarından yararlansınlar diye. Bunlar zannediyorum, kendi imkanlarıyla daha kolay olsun, toplu olarak gidelim diye böyle bir şey yapmışlar. Aslında istemediğimiz, üzücü bir durum. Hepsine geçmiş olsun diyoruz" şeklinde konuştu.

KONTROLLÜ GEÇİT İSTEDİLER

Hastane önüne gelen yaralı yakınları da Vali Kamçı'dan kontrollü hemzemin geçit yapılmasını talep etti.