Polis ekipleri, 16 Temmuz'da Kartal'da, 22 katlı rezidansın 6 dairesinin soyulmasıyla ilgili çalışma başlattı. Dairelerde bulunan parmak izlerinden ve rezidans girişindeki güvenlik kamera görüntülerinden şüphelilerin kimlikleri tespit edildi.

Şebekeyi takibe alan ekipler, 4 şüpheliyi Üsküdar Acıbadem Mahallesi'ndeki lüks siteden, 135 bin lira değerinde ziynet eşyası bulunan para kasasıyla birlikte çıkmaya çalışırken suçüstü yakaladı.

Şüphelilerden Nevruz Sultan G'nin (35) 14 suçtan kaydı ve 3 olaydan aranması, Kadir Y'nin (25) 5 suçtan kaydı ve 1 olaydan aranması, Erol G'nin (36) 10 suçtan kaydı ve Haydar Ş'nin (22) ise 7 suçtan kaydı olduğu öğrenildi.

Öte yandan, 12 evden hırsızlık ve 2 sahtecilik olayı gerçekleştirdikleri tespit edilen şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda 2 çelik kasa kapağı, 7 cumhuriyet altını, 10 gümüş ziynet eşyası, kol saati ve hırsızlık yapmakta kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Sitelerdeki güvenlik görevlilerinin dikkatini çekmemek için rezidanslara kiraladıkları lüks araçlara sahte plaka takıp giriş yapan 4 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.