Başbakan Binali Yıldırım, Ardahan’da düzenlenen mitingde konuşma yaptı.

Başbakan Yıldırım, mitingde Ardahan için gerçekleştirilecek projeleri açıkladı.

Yıldırım konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"2002 yılına kadar milletin kararı siyasetin rotası olmadı. Türkiye, 3 Kasım 2002’den itibaren artık farklı bir Türkiye’dir. Türkiye’de eğitimde fırsat eşitliği sağladı. Ardahan’da öğretmen eksiği yok, fazlası var. Sınıflardaki öğrenci sayısı 20’nin altına düşmüş. Artık hiçbir vatandaşımız hastane kapısından geri gelmiyor.

Biz hizmet, eser üretir; şehir ve köylerimizi imar ederiz. Birileri de sadece laf, dedikodu üretir, yalan yanlış bilgilerle kafaları ütüler. Laf üstüne laf koyan değil, taş üstüne taş koyan siyaset yapıyoruz.

Bunların Adahan’da dikili ağaçları yok, hizmetleri yok. Bunların işi iş yapmak olmadı. Ne zaman iktidara ortak oldularsa Türkiye bir ekonomik kriz yaşamış. Türkiye bunların döneminde meteliğe kurşun attı. "Hayır"dan hayır gelmez. "Evet"te bereket vardır. Şerden beslenen hayırcılar ile hizmet için evet diyenleri Ardahanlılar iyi bilir.

Sadece AK Parti yaptı diye 15 yıldır kazanılan kazanımlar gitsin istiyorlar. Darbelere, vesayete kumpaslara bunlar kapatmadı. Hayır diyerek teröre, kutuplaşmaya zemin hazırlıyorlar. Vakti zamanında memleketi yönetemeyenler şimdi Türkiye'nin geleceği hakkında ahkam kesiyorlar. Bunlar bir belediyeye bile sahip çıkamadılar, ülkenin geleceğine mi karar verecekler. Evet oylarıyla Türkiye şahlanacak. Ne içerdeki hayırcılar ne de dışarıdaki onların yandaşları engel olacak. 

Almanya, Hollanda yöneticilerini buradan kınıyorum. Esasında Almanya olsun Hollanda olsun nüfusun çoğu, orada yaşayanların büyük bir kesimi Türkiye'ye karşı düşman değil, Türkiye'nin dostu ama yöneticiler, seçim olacak, fazla oy almak için oturuyorlar, yatıyorlar, kalkıyorlar Türkiye. Türkiye olmayınca işleri rast gitmiyor. Bu Türkiye ne kadar büyük bir memleketmiş, Avrupa'nın siyaseti de artık Türkiye'den belirleniyor. Bilsinler ki bunlar bizi kutlu yolculuğumuzdan döndüremezler. Türkiye'nin istikametini Ardahan belirler. Bu millet oynanmak istenen kirli oyunu görüyor ve biliyor. Bunun cevabı 16 Nisan'da. Türkiye, 'evet'le Avrupa'yı inletecek.

Ardahan'dan referandumda yüzde 75 bekliyorum. Ardahan'dan gelecek haberi bekleyeceğim o gece. Ardahan destan yazacak. Ardahan’ı da cazibe merkezlerine ekledik. Artık Ardahan göç veren il olmayacak. 

15 yılda ekonomide, siyasette, yönetimde birçok alanda elde edilen kazanımları artırarak geleceğe teslim edeceğiz. Türkiye’nin içine kapanmasına asla izin vermeyeceğiz.

CHP, ‘gençlere ne luzüm var’ diyor. Olur mu böyle bir şey. Bunların hesabını 16 Nisan’da soruyoruz değil mi? Terör belasını da memleketimizin gündeminden düşüreceğiz."

Başbakan Binali Yıldırım, Ardahan'ın ardından Artvin'e geçti. 

Yıldırım, burada yaptığı konuşmada ise şöyle konuştu:

''PKK bölücü terör örgütü diyor ki, 'Aman hayır çıkması için gece gündüz çalışın, sakın evet çıkmasın.' Feto'yla kol kola girmişler, baş başa vermişler 'Hayır' çıkması için gece gündüz çalışıyorlar. Ne yaparsanız yapın, 'Evet' çıkacak, sizin de defteriniz dürülecek.

Amerika'da bir tane başkan var, tek adam rejimi mi? Fransa'da tek başkan var, diktatörlük mü? Tek adam rejimi asıl CHP'de var. Defalarca seçim kaybedip koltuğunu bırakmıyorsa, tek adam orada var demektir.

Şu anda Avrupa'nın başının derdi, marjinal, ırkçı, Türk düşmanı, Müslüman düşmanı siyasetin yükselmesidir. En son Fransa'da iş yerlerinde başörtü takmasını yasakladılar, aynen bizim 28 Şubat gibi. Biz, bütün yasakları kaldırdık, kaldırdık, kaldırdık, şimdi onlar başladılar. Türkiye demokrasisinin kalitesi, standardı yükselirken Avrupa'da kalite düşmeye devam ediyor.

Hollanda'da, ne kadar çok methettikleri, böbürlendikleri Avrupa değeri varsa hepsini ayak altına aldılar. Bunların sicili Bosna'da belli, Bosna'daki katliamdan biliyoruz biz bunları. Bunlar Mısır'da seçilmiş cumhurbaşkanını alaşağı eden darbecilerin yanında yer aldılar.

Bunların çifte standartlı ikiyüzlülükleri bir sanat haline gelmiş. Almanya'ya, Hollanda'ya 'hayır' kampanyası yapanlar gidecek, elini kolunu sallayarak istediğini yapacak, PKK'nın yandaşları, FETÖ'nün yandaşları istediği gibi cirit atacak, onlara ses yok. Vatanını seven, bayrağını seven, ülkesini seven bu ülkenin onurlu, şerefli vatandaşlarına yasak getirecekler, engel getirecekler. Bunun cevabını 16 Nisan'da en güzel şekilde benim milletim verecek."