İstanbul BAHÇELİEVLER Seçim Sonuçları - 28 Mayıs 2023 Türkiye Cumhurbaşkanlığı İstanbul BAHÇELİEVLER Seçim Sonucu ve Oy Sonuçları

2023 İstanbul BAHÇELİEVLER seçim sonuçları son dakika NTV Haber'de! İstanbul BAHÇELİEVLER seçim sonuçları canlı izle! Seçim 2023 Türkiye Cumhurbaşkanlığı İstanbul BAHÇELİEVLER seçim sonucunu kim kazandı? İstanbul BAHÇELİEVLER oy sonuçları son durum nedir? Hangi aday önde öğren! Hangi aday önde öğren! 28 Mayıs 2023 Türkiye Cumhurbaşkanlığı İstanbul BAHÇELİEVLER seçim sonucu haberin detayında...

İstanbul BAHÇELİEVLER Seçim Sonuçları - 28 Mayıs 2023 Türkiye Cumhurbaşkanlığı İstanbul BAHÇELİEVLER Seçim Sonucu ve Oy Sonuçları

BAHÇELİEVLER  Sonuçları - 31 Mart 2024 Yerel Seçim Sonuçları

Açılan sandık oranı: %100

AK Parti adayı Hakan Bahadır: %47,29

CHP adayı Emine Gülizar Emecan: %44.33

28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı İstanbul BAHÇELİEVLER seçim sonuçları açıklanıyor.. İstanbul BAHÇELİEVLER oy sonuçlarında son durum nedir? İstanbul BAHÇELİEVLER Cumhurbaşkanlığı seçim sonucunu kim kazandı? Açılan sandık oranı nedir? Ne kadar oy kullanıldı? Geçerli oy, toplam seçmen ve katılım oranı ne kadar? İstanbul BAHÇELİEVLER Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları dakika dakika, secim.ntv.com.tr sayfasından anlık olarak takip edilebilecek.

Öte yandan NTV sosyal medya hesaplarından İstanbul BAHÇELİEVLER YSK seçim sonuçları anlık ve dakika dakika paylaşılacak.

İstanbul BAHÇELİEVLER CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARINI ANLIK VE CANLI NASIL TAKİP EDERİM?

14 Mayıs 2023 1. Tur Cumhurbaşkanlığı seçim sonucunda nihai sonuca ulaşılmaması nedeniyle bir kez daha Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı’nı belirlemek için sandık başına giden seçmenler, Cumhurbaşkanlığı seçiminde adayların (Recep Tayyip Erdoğan – Kemal Kılıçdaroğlu) oy oranında son durumu araştırıyor. 2. Tur 2023 İstanbul BAHÇELİEVLER seçim sonucu bu sayfadan canlı izle, hangi adayın önde olduğunu dakika dakika öğren!

İstanbul BAHÇELİEVLER Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları dakika dakika, canlı seçim haritası, 2023 seçimlerine ilişkin son dakika gelişmeleri ve iki adayın dakika dakika oy sonuçları secim.ntv.com.tr sayfasından anlık olarak takip edilebilecek. İşte cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair en çok merak edilen soruların yanıtları ve ...

İstanbul ilçe ilçe seçim sonuçları:

1.TUR 2023 TÜRKİYE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu, Sinan Oğan ve Muharrem İnce adayları arasında gerçekleştirilmişti. 1. Tur Türkiye Cumhurbaşkanlığı Sonuçları:

RECEP TAYYİP ERDOĞAN: %49.52

KEMAL KILIÇDAROĞLU: %44.88

SİNAN OĞAN: %5.17

MUHARREM İNCE: %0.43

28 MAYIS 2023 TÜRKİYE 2. TUR CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLARI

İstanbul BAHÇELİEVLER Seçim Sonuçları - 28 Mayıs 2023 Türkiye Cumhurbaşkanlığı İstanbul BAHÇELİEVLER Seçim Sonucu ve Oy Sonuçları - 1

28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanlığı için mücadele edecek.

YAYIN YASAĞI NE ZAMAN KALKACAK VE SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Tüm yurtta oy verme işlemi 08.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Oy verme işlemlerinin tamamlanması ardından sayım süreci başlayacak. Saat 18.00 ile 21.00 arasında ise YSK tarafından seçime ilişkin verilecek haber ve tebliğler yayımlanabilecek. Saat 21.00'den sonra ise bütün yayınlar serbest olacak, YSK bu saati daha erkene alabilecek.

2.TURDA 50+1 ŞARTI VAR MI?

YSK tarafından açıklanan verilere göre, seçimin ikinci turuna, ilk oylamada en çok oy almış bulunan iki aday katılır ve geçerli oyların çoğunluğunu alan aday Cumhurbaşkanı seçilmiş olur.

Buna göre; Seçimin ikinci turunda 50+1 şartı aranmayacak ve en çok oyu alan aday 13. Cumhurbaşkanı seçilecek.

KESİN SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Takvime göre, 1 Haziran’da İl seçim kurulu kararlarına ve il birleştirme tutanaklarına karşı yapılan itirazlar YSK tarafından karara bağlanacak. YSK tarafından kesin seçim sonuçları Resmi Gazete ile radyo ve televizyonda ilan edilmek üzere ilgili mercilere gönderilecek.

CUMHUR VE MİLLET İTTİFAKI’NI OLUŞTURAN PARTİLER

AK Parti, MHP, BBP ve Yeniden Refah Partisi, "Cumhur İttifakı" adıyla seçime katıldı.  Cumhur İttifakı, Cumhurbaşlanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’ı destekliyor. 

"Millet İttifakı"nı, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) ile Demokrat Parti oluşturdu. Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ise Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

Sayfa Yükleniyor...