İlişkili Haberler

Halep'teki sivil savunma yetkilisi Babiris Meşal rejime ya da Rusya'ya ait olduğunu düşündükleri bir savaş uçağının muhaliflerin kontrolündeki Maadi mahallesinde ekmek fırınına saldırdığını söyledi.

Meşal saldırıda ilk belirlemelere göre fırında çalışan ve ekmek için bekleyenlerden 6 kişinin hayatını kaybettiğini, 5 kişinin yaralandığını bildirdi.

Tek katlı fırındaki enkaz kaldırma çalışması sürüyor.

ESAD REJİMİ İKİ HASTANE VURDU

Esad rejimine bağlı Suriye ordusu hava saldırılarında muhaliflerin kontrolündeki bölgelerde bulunan M2 ve M10 hastanelerini hedef aldı.

M10 hastanesinde görevli radyolog Muhammed Ebu Recep, Halep’in doğusundaki sekiz hastanenin en büyüğünün çarşamba sabahı yapılan hava saldırısında hedef alındığını belirtti. Hastanenin yoğun bakım servisinde ağır hasara yol açan saldırının ardından jeneratörlerin devre dışı kaldığını belirten radyolog, durumu ağır iki hastayı hayatta tutamadıklarını kaydetti. Hastanedeki diğer yaralıların başka bir kliniğe sevk edildiği bildirildi.

Rejimin, Halep'te muhalif güçleri kuşattığı bölgelere 19 Eylül'den bu yana Rusya ile birlikte artırtığı hava saldırılarında 500'e yakın kişi hayatını kaybederken bin 600'den fazlası yaralandı.