İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin İtalya, Vatikan ve Fransa ziyaretinin Paris'teki terör olayları nedeniyle ertelendiğini duyurdu. 

İran televizyonu IRINN'e konuşan Zarif, "Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin İtalya, Vatikan ve Fransa ziyareti Fransa'daki terör olayları nedeniyle yakın bir geleceğe ertelendi" ifadelerini kullandı.

Zarif, açıklamasında, bugün Viyana'da düzenlenen Suriye görüşmelerine katılacağını söyledi.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Ruhani, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'a hitaben yayınladığı mesajında başkent Paris'teki terör saldırılarını kınadı.

ALİYEV'DEN BİRLİK MESAJI

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Fransa'nın başkenti Paris'te meydana gelen terör saldırılarında hayatını kaybedenler için mevkidaşı François Hollande'a taziye mektubu gönderdi.

Aliyev, cumhurbaşkanlığının internet sitesinde yayımlanan mektubunda Paris'teki terör saldırılarında çok sayıda insanın yaşamını yitirmesinden ve yaralanmasından son derece sarsıldığını bildirdi.

İlham Aliyev, mektubunda "Bu zor zamanlarda Fransız halkı ile birlikteyiz. Bu dehşetli hadiseden son derece öfke duyuyoruz ve terörü şiddetle kınıyoruz. Terörün her türlüsüne karşı yapılan mücadeleleri destekliyoruz" ifadesini kullandı.