Kolombiya’da otobüs uçuruma yuvarlandı: 8 ölü

Kolombiya'da köylüleri kent pazarına götüren otobüsün uçuruma yuvarlanması sonucu 8 kişi öldü. Uçuruma yuvarlanan otobüs 51, sürücüsü 80 yaşında çıktı.

Anadolu Ajansı 27.12.2018 - 06:11 | Son Güncelleme : 27.12.2018 - 06:19

Kolombiya’da otobüs uçuruma yuvarlandı: 8 ölü

Kolombiya'nın orta kesimindeki Boyaca yönetim bölgesine bağlı San Mateo kenti kırsalından aldığı yolcularını şehir pazarına taşıyan otobüs, Guayabal mezrasında derinliği 150 metreyi aşan uçuruma henüz bilinmeyen bir nedenle yuvarlandı.

Ülke basınındaki haberlere göre, kazada 19 yolcudan 8’i hayatını kaybetti, 11 yaralı ise bölgedeki hastanelere kaldırıldı.

OTOBÜS 51, SÜRÜCÜSÜ 80 YAŞINDA

Uçuruma yuvarlanan otobüsün 1967 model, hayatını kaybeden 8 kişi arasında yer alan sürücüsünün ise 80 yaşında olduğu ortaya çıktı. Sürücünün ehliyetinin de otobüs kullanmak için yeterli olmadığı tespit edildi. 

Soruşturma sürerken, El Tiempo gazetesindeki habere göre, Boyaca Polis Teşkilatı Komutanı Albay Fernando Triana, hayatını kaybeden 80 yaşındaki sürücü Jose Maria Barajas'ın binek araçlar için alınmış ehliyetinin söz konusu otobüsü kullanmaya uygun olmadığını kaydetti. 

1967 model otobüsün trafiğe çıkmak için çok eski olduğuna işaret eden Triana, otobüsün periyodik kontrollerinin de süresinin dolduğuna dikkati çekti. Triana, soruşturmanın mekanik bir arıza ya da sürünün hatalı olması ihtimalleri üzerinde yoğunlaştığını belirtti.

Sayfa Yükleniyor...