Londra metrosunda seferler normale döndü

Londra polisi, yapılan ihbarlar sonucu Oxford Circus metro istasyonun boşaltılmasının ardından seferlerin normale döndüğünü bildirdi.

İHA - NTV Haber - Anadolu Ajansı 24.11.2017 - 21:37

Londra metrosunda seferler normale döndü

Son dakika haberi! 

İngiltere'nin başkenti Londra'daki Oxford Circus metro istasyonunda silah seslerinin duyulduğu ihbarının ardından olay yerine gelen polis ekipleri, bölgedekileri tahliye etti. Yapılan incelemelerin ardından metro seferleri normale döndü.

Londra polisinin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Silahla ateş açıldığına dair herhangi bir bulguya ya da bir şüphelinin izine rastlamadık. Ölü ya da yaralı yok" denildi.

Daha öce, İngiliz Ulaştırma Polisi (BTP), güvenlik yetkililerinin olaya "terör bağlantılı bir olaymış gibi" müdahalede bulunulduğunu bildirmişti.

Polis, olayın detaylarına ilişkin bilgi vermezken, istasyonun kapatıldığını ve bölgenin güvenlik kordonu altına alındığını duyurarak, vatandaşların bölgeye gitmemesi çağrısında bulunmuş. trenlerin de bu istasyonda durmadığı ve istasyonun boşaltıldığı aktarılmıştı.

Londra Ambulans Hizmetlerinden yapılan açıklamada da bölgeye 3 itfaiye aracı ile 15 itfaiye erinin gönderildiği belirtilmişti.

Oxford Circus civarında bulunanların sosyal medya platformlarında yaptıkları paylaşımlarda ise halkın panik içerisinde kaçıştığı iddia edildi.

Oxford Circus istasyonu, kentin ünlü alışveriş alanı Oxford Caddesi ve eğlence mekanları üzerinde bulunuyor.

Sayfa Yükleniyor...