Japonya Başbakanı: Terörü kararlı bir şekilde kınamamız lazım

Japonya Başbakanı Shinzo Abe, Paris’teki terör saldırılarında hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diledi. Abe, “Nedeni ne olursa olsun terör hareketlerine asla izin verilmemeli. Terörü kararlı bir şekilde kınamamız lazım.” dedi.

14.11.2015 - 16:28

Japonya Başbakanı: Terörü kararlı bir şekilde kınamamız lazım

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Japonya Başbakanı Shinzo Abe ile Dolmabahçe’deki çalışma ofisinde bir araya geldi. Kameraların karşısına geçen iki başbakan, basın mensuplarına açıklama yaptı.

Paris’teki saldırıya değinen Shinzo Abe, “Paris’te meydana gelen zalim ve acımasız terör olayında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Nedeni ne olursa olsun terör hareketlerine asla izin verilmemeli. Terörü kararlı bir şekilde kınamamız lazım. Japonya olarak Fransa, Türkiye ve uluslararası ülkelerle iş birliği içinde teröre karşı çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Japonya olarak Türk şirketlerini güçlü bir şekilde destekleyeceklerini söyleyen Abe, Davutoğlu ile görüşmesinde ikili ilişkileri ele aldıklarını belirtti. İki yıl önce Marmaray’ın açılış törenine katıldığını hatırlatan Abe, Türk ve Japon şirketlerinin el ele vererek iş birliğini güçlü bir şekilde devam ettirebileceklerini sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...