Türkiye'de görülmesi gereken 50 yer

ntv.com.tr

Dünyaya açılmadan önce ülkemizdeki güzellikleri keşfetmeye ne dersiniz? Tarih boyunca pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yapan, coğrafi konumuyla dünyanın en önemli geçiş güzergahlarından biri olan Anadolu toprakları, bu birikimin izlerini taşıyor. Türkiye'de görülmesi gereken birçok güzel yer bulunuyor. İşte doğudan batıya, kuzeyden güneye Türkiye'de görülmesi gereken 50 yer... (Hazırlayan: Serdar UZUN - serdar.uzun@ntv.com.tr)

 • 1

  TANRILARIN MEKANI NEMRUT

  TANRILARIN MEKANI NEMRUT

  Adıyaman'ın Kahta ilçesinde bulunan ve içinde Kommagene Krallığı'nın antik kentini barındıran milli park içerisinde, aslan ve kartal heykellerinin arasında 7 metreye varan dev heykeller bulunuyor. Bölge, tarih meraklıları için ideal.

  KRALLARIN VE TANRILARIN TAHTI NEMRUT

 • 2

  DOĞAYLA İÇ İÇE BİR KASABA: AMASRA

  DOĞAYLA İÇ İÇE BİR KASABA: AMASRA
  Karadeniz'in şirin kasabalarindan olan Amasra, sakin bir tatil isteyenler için ideal bir mekan. Doğal güzelliklerinin yanı sıra, kalesi, müzesi ve Cenova şatosuyla tarihi bir tur da yapabilirsiniz.
 • 3

  AMASYA'NIN NEHİR GÜZELLERİ

  AMASYA'NIN NEHİR GÜZELLERİ

  Bir İç Anadolu şehrinde de sizi şaşırtacak şeyler olabilir. Şehrin merkezinden geçen Yeşilırmak'ın kenarında sıralanan ve geleneksel Osmanlı evinin bütün özelliklerini bünyesinde taşıyan Amasya evleri bu şehri görmek için iyi bir neden.