Isparta'da 'sakin şehir' Eğirdir konuklarını bekliyor

Türkiye'nin en büyük dördüncü gölünün yanı başında kurulu "sakin şehir" unvanlı Eğirdir, güzel doğası, plajları, adaları ve kamp alanlarıyla dikkati çekiyor.

Haberler - Anadolu Ajansı 19.04.2018 - 17:11

Isparta'da 'sakin şehir' Eğirdir konuklarını bekliyor

'da, Türkiye'nin en büyük dördüncü gölünün yanı başında kurulu "sakin şehir" (citta-slow) unvanlı Eğirdir, ziyaretçilerini bekliyor.

Göller Yöresi'nde doğal güzellikleriyle adından sıkça söz ettiren Isparta'nın Eğirdir ilçesi, güzel doğası, plajları, adaları ve kamp alanlarıyla dikkati çekiyor. Bu huzur atmosferinde vakit geçirmek isteyenler, özellikle hafta sonları çevre illerden Eğirdir'e gidiyor.

İlçede elma, kiraz ve erik ağaçlarının çiçek açmasıyla renk cümbüşü yaşanıyor. Ağaçların erken çiçeklenmesiyle beyaza bürünen tarım alanları fotoğrafçıların gözde mekanı olurken, Eğirdir Belediyesince dikilen rengarenk laleler de ilçenin güzelliğini perçinliyor.

"Yedi renkli göl" olarak anılan Eğirdir Gölü'ne uzanan Can ve Yeşil adalarını Akpınar köyündeki seyir terasından izleme olanağını bulan ziyaretçiler, enfes bahar manzarasına hayran kalıyor.

"Sakin şehir" unvanının geçen yıl alınması Eğirdir ilçesine gelen yerli ve yabancı turist sayısını çoğaltırken, belediyenin yaptığı farklı ülkelerdeki tanıtım faaliyetlerinin de misafir artışında etken olduğu belirtiliyor.

"EĞİRDİR'İN LEZZETLERİ DE TADILMALI"

Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl, ilçenin tanıtım çalışmalarına önem verdiklerini aktararak, şöyle devam etti:

"Sakin şehri bir anlamda kolay şehir olarak tanımlıyoruz. Burada hastaneye, belediyeye, kaymakamlığa, emniyete çok kısa sürede ulaşabiliyoruz. En uzak yer 10 dakikanızı alıyor. Burada yaşayanlar ulaşacağı şeye çok kısa sürede ulaşıyor. Emniyeti çok üstün ve bir sıkıntı yok. Buraya gelen misafirler emniyetten, güzellikten, sakinlikten yararlanıyor. Gürültümüz ve çevre kirliliğimiz yok. Biz Türkiye'de sakin şehir kriterlerini en iyi karşılayan yeriz"

Yeni sezondan beklentilerinin yüksek olduğunu ifade eden Şengöl, ilçenin kalkınması için çalışmalarının devam ettiğini söyleyerek, "İlçemizin mükemmel bir havası var. Bu sezondan beklentimiz, Allah bu kadar güzelliği yaratmış ve herkes gelip görsün. Belli ürünlerimizi alsın, Eğirdir'e özgü tatlarımızı tatsınlar" değerlendirmesini yaptı.

"HUZUR İÇİN BURAYA GELDİM"

Ziyaretçilerden Selçuk Arslan, ağaçların çiçeklenmesiyle oluşan manzaranın fotoğrafını çekmek ve huzurlu bir gün geçirmek için ilçeye geldiğini dile getirdi. Arslan, "Sakin şehir doğasıyla insanı büyülüyor. Özellikle bu mevsimde burada renk cümbüşü var. Herkesin buraya gelmesi gerekir" dedi.

Ziyaretçi Gürkan Şavklı da Eğridir'de eşsiz bir ortamın bulunduğunu, her hafta sonu buraya geldiğini aktararak, şunları belirtti:

"Burası Avrupa'nın birçok benim diyebileceğimiz, güzel diyebileceğimiz yerinden çok daha güzel. Yaşanılabilir şehirlerin en başında geliyor. Son yapılan çalışmalarda birinci olduğu ortaya çıktı. Çünkü burada dört mevsimi birden yaşayabiliyorsunuz"

Sayfa Yükleniyor...