Bodrum'da içme suyu hattında patlama

Anadolu Ajansı

DSİ'ye ait içme suyu hattındaki patlamada bir motosiklet ile minibüste hasar oluştu. Minibüsteki kişiler, çevredekilerin yardımıyla kurtarıldı.

 • 1

  Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Devlet Su İşlerine (DSİ) ait içme suyu hattında yaşanan patlamada, bir motosiklet ile minibüs zarar gördü.
 • 2

  Bitez Mahallesi Ortakent-Yahşi mevkisinde, DSİ'ye ait içme suyu hattında henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama oldu.

  Sulara gömülmeye başlayan motosikletini kurtarmaya çalışan Ömer Değercan, başarılı olamayınca kendisini kaldırıma attı.

  Motosikletin arkasında seyreden bir minibüs de aynı noktada sıkıştı. Minibüsün içindekiler, çevredekilerin yardımıyla kurtarıldı.
 • 3

  Patlamanın olduğu bölgeden akan sular, yolun alt kısımlarındaki evlerin bahçeleri ve sahil kenarındaki işletmelerin depolarını bastı.
  Patlayan boru nedeniyle cadde tamamen trafiğe kapatıldı. Araçlar ise ara sokaklardan ilerleyebildi.
 • 4

  Olay sonrası bölgeye vidanjör ve iş makineleri sevk edildi. Patlama nedeniyle oluşan yaklaşık 3 metre derinliğindeki çukurdaki su,
  vidanjörle boşaltılmaya çalışıldı.

  Ekiplerin yaklaşık iki saat süren tahliye işleminin ardından çukura gömülen motosiklete ulaşılabildi. Vinç yardımıyla çıkarılan motosiklet, çekiciyle alındı.
 • 5

  Motosiklet sürücüsü Ömer Değercan, olayın kısa sürede gerçekleştiğini belirterek, "Motosiklet suların altında kaldı. Ben de daha sonra
  yol kenarına geçtim." dedi.
 • 6

  Patlamanın olduğu noktaya minibüsü saplanan Gökhan Güngör de olay sonrası geriye kaçmak istediklerini ancak başarılı olamadıklarını ifade etti.