Günün öne çıkan 10 haberi (17 Mayıs 2018)

ntv.com.tr

17 Mayıs 2018'de Türkiye ve Dünya'da hangi gelişmeler yaşandı? Teknoloji dünyasındaki yenilikler, sanat ve yaşama dair dikkat çeken haberler, son dakika gelişmeleri ve daha fazlası... İşte günlük koşuşturma içinde gözden kaçırmamanız gereken 10 haber...

 • 1

  1. AKARYAKITA ZAM ÖTV İLE DURDURULACAK

  Hükümet benzin, motorin, LPG ve petrol bazlı ürünlerde meydana gelen yüksek fiyatlara karşı özel tüketim vergisinde düzenlemeye gitti. Ürünlere gelecek zam oranı kadar ÖTV oranında indirim yapılacak.

 • 2

  2. EMEKLİYE BAYRAM İKRAMİYESİ GELİYOR

   Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekliye bayram ikramiyesi ve vergi borçlarına yapılandırma getiren kanunu onayladı. Erdoğan ayrıca, 20 yeni üniversite kurulmasını öngören kanun ile uyum yasalarını KHK ile hayata geçirme imkanı tanıyan "Yetki Kanunu"na onay verdi.

 • 3

  3.  “ÇILGIN PROJEM HUZUR”

  CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı olması halinde 1 gün sonra OHAL'i kaldıracağını söyledi. İnce, "Benim çılgın projem huzur, huzur, huzur'' ifadesini kullandı.

 • 4

  4. İSRAİL’DEN ‘DİPOLMATİK TEMSİLCİ’ YALANI

  Amerika Birleşik Devletleri'nin Kudüs elçiliğinin açılış resepsiyonuna 32 değil 22 ülkenin diplomatik temsilcileri katıldı.

 • 5

  5. 17 YIL ÖNCE BAŞLAYAN HİKAYEDE SONA GELİNDİ

  Adı Juventus'la özdeşleşen Gianluigi Buffon, sezon sonunda İtalyan devinden ayrılacağını açıkladı. Tüm zamanların en iyi kalecilerinden biri olarak gösterilen 40 yaşındaki file bekçisi, emekliliği ise düşünmüyor.

 • 6

  6. ‘SONSUZ MENZİLLİ FÜZE’ İÇİN TARİH VERİLDİ

  Son dönemde Batı ile gerilen ilişkileri ile birlikte askeri harcamalarına da hız veren Rusya artan bütçenin de etkisiyle yeni nesil silahlarının geliştirme çalışmalarına da hız verdi. Rusya Devlet Başkanı Putin’in 'sonsuz menzilli füze' olarak nitelendirdiği silah için tarih verildi.

 • 7

  7. ORUÇ TUTUNCA VÜCUTTA NELER OLUYOR?

  Dünyanın dört bir yanından milyonlarca Müslümanın oruç tuttuğu Ramazan ayı başladı. Ramazan, son birkaç yıldır Kuzey Yarımküre'deki ülkelerde günlerin daha uzun, havaların da daha sıcak olduğu yaz dönemine denk geliyor. Peki oruç tuttuğunuzda vücudunuzda neler olur? BBC'nin haberine göre, Yağların yakılması kilo vermemize, kolesterol seviyemizi düşürmemize ve diyabet riskini azaltmamıza yardımcı oluyor. Öte yandan, kan şekerinin düşmesiyle vücutta halsizlik ve uyuşukluk baş gösteriyor.

 • 8

  8. OSMANLI MUTFAĞINDAN 101 İFTAR ÖNERİSİ

  Osmanlı İmparatorluğu günümüzde fiilen var olmasa da Osmanlı mutfak imparatorluğu dünyanın birçok mutfağında gerek teknikleri, gerek yemekleri, gerekse kültürü ile yaşamaya devam ediyor. İşte Osmanlı mutfağının ramazanda iftar sofralarını süsleyen en özel 101 yemeği…

 • 9

  9. BU YAZ HANGİ FİLMLERİ İZLEYECEĞİZ?

  Solo: A Star Wars Story'den Ocean's 8'e, Jurassic World: Fallen Kingdom'dan Skyscraper'e bu yaz vizyona hangi filmler ne zaman girecek? İşte merakla beklenen ve çoğu Türkiye ile de uyuşan filmlerin ABD vizyon tarihleri...

 • 10

  10 HANGİ İSMİ DUYUYORSUNUZ?

  Reddit'te yayınlanan bir ses kaydı, sosyal medyada yeni bir tartışmayı da beraberinde getirdi. Kaydı dinleyen kullanıcılar dinledikleri ses konusunda ikiye bölündü. Peki siz ses kaydında hangi sesi duyuyorsunuz? Laurel mi, Yanny mi?