Günün öne çıkan 10 haberi (30 Ocak 2019)

ntv.com.tr

30 Ocak 2019'da Türkiye ve dünyada hangi gelişmeler yaşandı? Teknoloji dünyasındaki yenilikler, sanat ve yaşama dair dikkat çeken haberler, son dakika gelişmeleri ve daha fazlası... İşte günlük koşuşturma içinde gözden kaçırmamanız gereken 10 haber...

 • 1

  1. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN FAZIL SAY AÇIKLAMASI

  Beştepe'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde katıldığı Fazıl Say konseri için "Malum kesimler, konser daveti geldiği andan itibaren linç kampanyası başlattı" dedi.

 • 2

  2. BAHÇELİ'DEN BİNALİ YILDIRIM'IN İSTİFA KARARINA YORUM

  AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki'yi ziyareti sonrası konuşan MHP lideri Bahçeli, Binali Yıldırım'ın TBMM Başkanlığı'ndan istifa kararı için ''Bu, faziletli, erdemli bir davranıştır. Propagandanın tesiri altında kalmayan sağlam bir iradedir" değerlendirmesinde bulundu.

 • 3

  3. MERKEZ BANKASI YIL SONU ENFLASYON TAHMİNİNİ AÇIKLADI

  Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya, yıl sonu enflasyon tahmininin yüzde 14,6 olduğunu belirtti. Çetinkaya, "Enflasyonda ikna edici düşüş görünene kadar sıkı duruş sürdürülecek. Mümkün olan en kısa sürede tek haneli enflasyona ulaşabileceğimiz parasal duruş ne ise bu şekilde devam edeceğiz" mesajı verdi.

 • 4

  4. MUSTAFA SARIGÜL DSP'DEN ADAY OLDU

  DSP Genel Başkanı Aksakal, CHP'den istifa eden Mustafa Sarıgül'ün partilerinin Şişli Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı.

 • 5

  5. ARDA TURAN-BERKAY ŞAHİN KAVGASINDA İLK DURUŞMA GÖRÜLDÜ

  Futbolcu Arda Turan ile Şarkıcı Berkay Şahin arasında yaşanan kavgaya ilişkin ilk duruşma görüldü. Duruşmada Turan'ın avukatları duruşmanın içeriğinin yasaklanması talebinde bulundu. Mahkeme Turan'ın talebini reddetti. Duruşmada kimlik tespiti yapılan Arda Turan, aylık gelirinin 300 bin euro olduğunu söylerken, şarkıcı olduğunu belirten Berkay Şahin ise bin lira aylık geliri olduğunu ifade etti. Turan mahkemede, "Dışarıda Berkay'ın korumalarına Arda'ya, ‘sıkın' dediğini duydum" derken Berkay ise "Arda, ‘Ben Bayrampaşalıyım bana bir şey olmaz’ ifadeleriyle hastaneye geldi. Mermi silahın ağzındaydı…" ifadelerini kullandı. Dava 19 Haziran 2019'a ertelendi.

 • 6

  6. DEREDE KAYBOLAN BUSE'NİN SON PAYLAŞIMI YÜREK BURKTU

  Antalya'da yaşanan hortum felaketinde annesiyle birlikte içinde bulunduğu aracın sürüklendiği derede kaybolan üniversite öğrencisi Buse Acar'ı arama çalışmaları 7. gününde devam ediyor. Çalışmalar bölgedeki şiddetli yağış ve dolu nedeniyle güçlükle yürütülüyor. Buse Acar'ın sosyal medyada bir süre önce yaptığı paylaşımdaki "Sessizce gidiyorum şimdi sessiz ve kimliksiz" ifadeleri yürekleri burktu.

 • 7

  7. AZERBAYCAN, FETÖ ÜYESİNİ TÜRKİYE'YE İADE ETTİ

  Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Azerbaycan'da çıkan gazetesinin matbaasını işleten ve FETÖ'nün bu ülkedeki sorumlularından olan İbrahim E, Türkiye'ye iade edildi.

 • 8

  8. METİN AKPINAR HAKKINDAKİ ADLİ KONTROL KARARI KALDIRILDI

  Bir televizyon programındaki sözleri nedeniyle "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçundan hakkında soru��turma yürütülen oyuncu Metin Akpınar'la ilgili verilen adli kontrol kararı kaldırıldı. Geçen hafta da oyuncu Müjdat Gezen hakkındaki adli kontrol kararı kaldırılmıştı.

 • 9

  9. STRESLİ İŞ KİLO ALDIRIYOR (BİLİMSEL ARAŞTIRMA)

  İsveç'nin Gothenburg Üniversitesi'nde yapılan araştırmaya göre, iş yerlerinde ster yaşayan kadınlar 10 ila 20 yıl içinde bu stres yüzünden kilo alıyor. 

 • 10

  10. CAPTAIN MARVEL'DAN YENİ KARELER

  Marvel Sinematik Evreni’nin heyecanla beklenen yeni filmi Captain Marvel'dan yeni fotoğraflar yayınlandı.