İlişkili Haberler

Doğuş Otomotiv çatısı altında, sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilen Trafik Hayattır! platformu, 2004 yılında başlayan çalışmalarını büyütmeye devam ediyor. Trafikte herkes için güvenlik misyonuyla trafik haftasında düzenlenecek iş birliği ile Kral FM’de düzenlenecek yarışma, katılımcılarını ve dinleyicilerini trafik güvenliği konusunda bilgilendirmeyi hedefliyor.

Türkiye’nin Avrupa’da radyonun en çok dinlendiği üç ülkeden biri olması ve büyük şehirlerde çalışanların haftada ortalama 9 saatini trafikte geçirmesinden hareketle ana iletişim kanallarından birini radyo olarak belirleyen Trafik Hayattır! platformu, Gezegen Mehmet’in (Mehmet Akbay) programına konuk oluyor.

Kral Grubu Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Akbay’ın hazırlayıp sunduğu Mehmet’in Gezegeni programında 2- 12 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek yarışmada trafik güvenliği ile ilgili sorulacak sorulara doğru yanıt veren ilk 12 yarışmacı, 12 Mayıs’ta düzenlenecek güvenli sürüş eğitimi almaya hak kazanacak.

Ayrıca, 7 Mayıs tarihinde Mehmet’in Gezegeni’ne konuk olacak Trafik Hayattır Platformunun Araçta Çocuk Güvenliği konusundaki marka sözcüsü Prof. Dr. Üstün Dökmen, trafikte çocuk güvenliği ile ilgili bilgi verdikten sonra dinleyicilerden gelen soruları yanıtlayacak.