İki günlük hafta sonu tatillerini Akşeme sahilinde bulunan yakınlarının evlerinde geçiren aile fertleri, dün gece eve döndüklerinde yatak odalarında tanımadıkları birinin cesediyle karşılaştılar.

Bir anda hiç beklemedikleri manzara karşısında şoke olan aile, yatan genci kaldırmak istemelerine rağmen başarılı olamayınca, hemen ambulans ve polisi arayarak yardım istedi. Eve gelen sağlık ekipleri bu kişinin öldüğünü tespit etti.

AÇIK PENCEREDEN EVE GİRMİŞ

Polis ekipleri yaptıkları incelemede bu kişinin açık olan arka odanın penceresinden içeri girdiğini tespit etti.

ÖLENİN 19 YAŞINDAKİ ÜNAL GÜMÜŞ ADLI GENÇ OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Yapılan araştırmalarda ölenin 19 yaşındaki Ünal Gümüş olduğu tespit edilirken, bu kişinin uyuşturucu bağımlısı olduğu öğrenildi. Gümüş'ün cesedi olay yerindeki inceleme ardından otopsi işlemleri için İzmit Asri Mezarlık morguna kaldırıldı. Polis ekipleri soruşturma başlattı.

ARKADAŞLARI KORKUP KAÇMIŞ

Yapılan araştırmalar sonunda, Ünal Gümüş'ün, evin sahiplerinin oğlu S.G. ile arkadaş oldukları ve bir başka arkadaşlarını da yanlarına alarak burada uyuşturucu kullandıkları belirlendi.

Bu sırada Ünal'ın fenalaşıp ölmesinin ardından diğerlerinin korkup kaçtıkları kaydedildi. Aile fertlerinin eve ilk girdiklerinde cesedi görünce, önce kendi çocukları S.G. olduğunu sandıkları da anlaşıldı.

Polis olayla ilgili araştırmalarını sürdürürken, ev sahibi H.G. "Biz yakınlarımızın yanına Ayvalık'a gitmiştik. Eve geldiğimizde cesedi yatak odasında bulduk. Bize kalp krizinden öldüğü söylendi. Başka bir şey söylemek istemiyorum" dedi.