Ne kadar geçtiğimiz yıl burcunuzda olsa bile, Satürn’ün Uranüs’ün ve Plüton’un onu baskılayıcı sebebi ile çoğunlukla Jüpiter sizin bu zorlayıcı gökyüzü konumundan korumak için ya çok fazla fayda getirmedi ya da istediğiniz sonuçları hemen alamadınız. Mart ayının 11’inden itibaren Uranüs’ün kazançlarınızı temsil eden ikinci evinizdeki hareketi ile birlikte, bu yıl Haziran ayının ilk haftasına kadar, 11 Mart civarında doğmuş Balık burçları ve takip eden 3 Gün, daha fazla olmak kaydı ile, maddi kazançlarınızı arttırma fırsatları ile karşılaşacaksınız.

2 Nisan yeni ayı, 6 Nisan Güneş Jüpiter kavuşumu, 17 Nisan dolunayı ve takip eden günler kolay olmasa da, şansınızın daha da yaver gideceği bir dönemi işaret ediyor. Kısa bir süre sonra, 2012 Şubat’ından itibaren Neptün’ün yönetici gezegeninizin burcunuzda ilerlemeye başlayacak olması, 2012 Şubat’tan itibaren pek çok şeyin sizin adınıza gelişmesine sebebiyet verirken, harcamalarınıza bilhassa 6 Ağustos haftası, 11 Ekim ve 4 Kasım tarihlerinde dikkat ettiğiniz takdirde daha da güçlü bir döneme girebilirsiniz. Uranüs’ün 2019’un 6 Mart’ına kadar olan konumu, önümüzdeki yıllarda bazı yıllar çok büyük gelişmeler olurken, bazı aylarda da inişler çıkışlar ve dengesizliklere sebebiyet verebilir.

Nisanı, Ekimi ve gerçekten bu yılın en güçlü günleri olan 7 Temmuz ve 28 Ekim günlerini kullandığınız takdirde kaynaklarınızda büyük artışlar olacaktır. 15 Haziran günü oluşacak olan dolunay, iş kariyerinizde bir projede bazı sıkıntılar yaşamanıza sebebiyet verse de, 25 Kasım ve 10 Aralık günleri oluşacak olan Güneş ve Ay tutulmaları sayesinde inanılmaz önemli kariyer başarıları yakalayacaksınız. 4 Haziran’dan sonra bilhassa, 26 Ekim ve 10 Kasım arası önemli sözleşme yapma fırsatları karşınıza çıkarken, yıl sonunda karşınıza çıkacak olan kariyer başarıları belki tüm bir yılın ve birkaç yılın yorgunluğunu üzerinizden atmanıza imkan verecek.

Satürn’ün Terazi burcundaki etkisi sebebi ile finansal konumunuza dikkat etmeniz, harcamalarınızı daha bilinçli yapmanız çok önemli. Çünkü Satürn borç, vergi borçları ve banka kredileri ile ilgili problemleri temsil eden gökyüzü bölgesinde. Satürn 26 Mart, 2 Temmuz, 11 Ekim haftaları gözden kaçırdığınız bir konuda ekstra bir masraf çıkartırken, ödemelerinizi doğru yaptığınız takdirde, daha uygun kredi bulmak veya sizden yaşça büyük yakınlarınızın veya işverenlerinizin maddi düşüncesel desteğinizi de alabileceğinizi göstermekte. 15 Haziran ve 25 Kasım tutulmaları kariyeriniz ile alakalı. Haziran tutulması sizi biraz zorlasa bile yeni fırsatlar ve kaynaklar getirecek gibi görünüyor. 1 Temmuz’da eğer çevrenizde bir proje yapıyorsanız, bu projenin üzerinde çok daha fazla düşünmeli ve dikkat etmelisiniz.

Temmuz ayında, aşırı çalışmak sağlığınızı biraz bozabilir. 7 Temmuz ve 28 Ekim günleri, ikincil yöneticinizin Jüpiter’in Plüton’a yapacağı açılar önemli bir iş prestiji yaşamanıza sebebiyet verirken, çevrenizden ekstra kaynak ve para bulabilirsiniz. Takviminize 15 Aralık ve 25 Kasım’ı büyük harfler ile yazınız.

Saygılarımla,
Oğuzhan Ceyhan
oguzhan.ceyhan@astrologyanalyst.com