29. Dönem POMEM eğitim sonu sınavı duyurusu: Eğitim sonu sınavı ne zaman yapılacak?

29. Dönem POMEM eğitim sonu sınavı duyurusu geldi. “Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarına Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı Rütbelerine Aday Memur Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Yönetmeliği” hükümleri gereği, eğitim sonu sınavları belirlene tarihler arasında Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde yapılacak. Peki, 29. Dönem POMEM eğitim sonu sınavı ne zaman yapılacak?

29. Dönem POMEM eğitim sonu sınavı duyurusu: Eğitim sonu sınavı ne zaman yapılacak?

29. Dönem eğitim sonu sınavı tarihleri paylaşıldı. Belirlenen takvim doğrultusunda 29. Dönem POMEM eğitim sonu sınavları 1-03 Aralık 2023 tarihleri arasında  gerçekleştirilecek. 

29. Dönem POMEM eğitim sonu sınavı duyurusu: Eğitim sonu sınavı ne zaman yapılacak? - 1

DÖNEM SONU SINAV DUYURUSU

29. Dönem eğitim sonu sınavı duyurusunda; "Polis Meslek Eğitim Merkezleri Eğitim Öğretim Yönetmeliğinin Eğitim Sonu Sınavı başlıklı 21’inci maddesinin 1’inci fıkrasında “POMEM öğrencilerinin aday memur olarak atanmaları için öğrenim süresini başarıyla tamamlamaları ve eğitim sonunda Başkanlıkça yapılacak sınavda başarılı olmaları şarttır. Yapılacak sınavın usul ve esasları Başkanlıkça belirlenir.” hükmü amirdir. Amir hüküm gereğince 29. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde eğitimlerini başarı ile tamamlayarak mezun olan öğrenciler sınava tabi tutulacaklardır.

Söz konusu öğrencilerin sınavları, 03 Haziran 2015 tarihli ve 29375 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarına Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı Rütbelerine Aday Memur Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Yönetmeliği” hükümleri gereği, 01-03 Aralık 2023 tarihleri arasında öğrenim gördükleri Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde yapılacaktır.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarına Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı Rütbelerine Aday Memur Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Yönetmeliği’nin 6’ncı maddesi gereği ilan olunur." ifadelerine yer verildi. 

Sayfa Yükleniyor...