4 milyon doları görünce çıldırmışlar!

Bursa'da bilgisayar çalmak için bir işyerine giren iki arkadaş, kasada milyonlarca dolar bulunca şok geçirdi ve birbirlerini tokatladı.

Haberler - Anadolu Ajansı 01.11.2010 - 15:36

Bursa'da eşine az rastlanır bir hırsızlık olayı yaşandı.

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Seçkin S'ye ait tekstil fabrikasına giren Alparslan Gökhan D. ve E.D., arkadaşları M.K'yi dışarda gözcü olarak bırakıp depodan yönetim katına geçti.

Fabrika sahibinin odasındaki çekmeceleri karıştırırken çelik kasanın anahtarını bulan iki arkadaş, televizyon dolabına gizlenmiş kasayı buldu.

Kasayı anahtarla açtıklarında 4 milyon doları gören zanlılar, ne yapacağını şaşırdı. Kendilerini toparladıktan sonra paraları poşetlere dolduran ikili, paranın yaklaşık 1,5 milyon dolarını fabrikanın 200 metre ilerisindeki zeytin ağaçlarının altına gömerek kendilerini M.K'nin yanına gitti.

Tekrar hep birlikte yönetim katına çıkan üç kişi, paranın geri kalanını koydukları poşetleri alarak kaçtı.

Sabah iş yerine gelen çalışanların ihbarı üzerine olay yerine gelen 30 kişilik polis ekibi arama yaptı.

Hırsızların istinat duvarını atladıkları sırada yere 10 bin dolar düşürdüğünü fark eden polis memurları, bölgedeki ayak izlerini takip ederek zeytin ağaçları ve sazlıklar arasında poşetlerle gömülü 1,5 milyon dolara ulaştı.

Bu kişilerin tekrar dönüp toprak altına sakladıkları parayı almaya gelme ihtimali üzerine polisler, eski bir araçta, kendilerini alkol alan kişiler gibi göstermek için ellerinde boş bira şişeleriyle nöbet tuttu.

Aynı akşam saat 22.00 sıralarında E.D. ve yanındaki 3 arkadaşı, ellerinde bavulla gelip toprağı kazmaya başladıkları sırada yakalandı.

Poliste hırsızlığı itiraf eden E.D., çelik kasayı açtıklarında şok geçirip birbirlerini tokatladıklarını anlattı.

E.D'nin ifadeleri doğrultusunda Alparslan Gökhan D. evinde yakalandı, 800 bin dolarla kaçan M.K. ise aranıyor.

Sayfa Yükleniyor...