4 TIR 1 panelvan birbirine girdi

Kocaeli TEM otoyolu Körfez geçişi Hereke Tüneller mevkiinde 4 TIR ve 1 panelvan tipi aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 2 kişi yaralanırken araçlarda ise maddi hasar meydana geldi.

Haberler - İHA 12.11.2015 - 06:56

4 TIR 1 panelvan birbirine girdi

TEM otoyolu Körfez geçişinde meydana gelen zincirleme trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

Körfez TEM otoyolundan Ankara istikametine gitmekte olan TIR, Hereke Tüneller çıkışında arıza nedeniyle yolun sağ tarafında durdu.

Duran TIR’ı fark edemeyen bir TIR ise arıza yapan TIR’a arkadan çarptı. Kazayı fark eden ve aynı istikamette seyir halinde olan plakalı panelvan tipi araç ise yolda durdu. Aynı yönde seyreden bir başka TIR ise kaza nedeniyle yolda duran panelvan tipi araca çarptı.

Çarpmanın şiddetiyle panelvan tipi araç önündeki TIR’a çarptı. Panelvan tipi araca çarpan TIR’a ise ardından gelen bir başka TIR çarptı. Meydana gelen zincirleme trafik kazasında panelvan tipi araçta bulunan iki kişi şans eseri hafif yaralandı.

Kazayı görenlerin haber vermesiyle olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kazada yaralanan 2 kişi ambulansla Derince Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kaza nedeniyle TEM otoyolunun Ankara istikametinde trafik bir müddet kontrollü olarak verilirken polis ekipleri kazayla ilgili soruşturma başlattı.

Sayfa Yükleniyor...