4 yaşındaki çocuğa işkence

Kartal'da birlikte yaşadığı Fadime Esen ile 4 yaşındaki oğlu Y.E'ye işkence yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan Yakup Aslan, adliyeye getirildiği sırada çocuğun babası ve yakınlarının saldırısına uğradı.

Haberler 23.07.2010 - 18:08

4 yaşındaki çocuğa işkence

Bir çocuk annesi Fadime Esen, internette bir paylaşım sitesinde tanıştığı Yakup Aslan ile bir süre internet üzerinden sohbet etti. Fadime Esen, 4 yaşındaki oğlu Y.E'yi de yanına alarak yaklaşık bir ay önce Manisa'dan İstanbul'a geldi ve Yakup Aslan ile birlikte yaşamaya başladı.

Fadime Esen, dün evin balkonundan kendini aşağı attı. Çevredekilerce Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Fadime Esen, burada polise verdiği ifadede, Yakup Aslan'ın kendisine ve oğluna işkence yaptığını öne sürdü.

Bunun üzerine eve giden polis ekipleri, 4 yaşındaki Y.E'yi darp edilmiş halde bularak hastaneye götürdü. Polis, zanlı Yakup Aslan'nı da gözaltına aldı.

Yakup Aslan, emniyetteki işlemlerinin ardından sıkı güvenlik tedbirleri altında bugün Kartal Adliyesi'ne sevk edildi. Yakup Aslan burada çocuğun babası Şerif Ali Esen, dedesi Yunus Esen ve amcası İbrahim Esen'in saldırısına uğradı. Polis, çocuğun yakınlarını sakinleştirmeye çalıştı.

Zanlının adliyeye girmesinin ardından çocuğun dedesi Yunus Esen, olayı duyar duymaz Denizli'den İstanbul'da geldiklerini ifade ederek, ''Benim torunum göz bebeğimdi. O benim her şeyimdi. Benim torunum, benim gibi, babası gibi büyük bir cazgır olacaktı. Belki de 'nin en büyük avukatı, sanatçısı olacaktı. Cazgır Yunus'un torununa kimse dokunamaz'' dedi.

Baba Şerif Ali Esen de eşinden resmen boşandığını, çocuğun velayetinin annesinde olduğunu belirterek, ''Ancak çocuğumu sonuna kadar istiyorum. Ben çocuğumu önceden beri istedim ama benden sakladılar. 3 yıldır göremedim. Velayet için gerekli yerlere başvurdum. Acım çok büyük. Çocuğumu bu halde görmek istemezdim'' diye konuştu.

Küçük çocuğun durumuyla ilgili konuşan Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof Dr. Hamit Okur, “Geldiğinde çok daha kötü bir haldeydi, morluklar var vücudunda. Tam olarak konuşamıyor işaret diliyle anlaşıyoruz. Bir kaç gün içinde taburcu edeceğiz” dedi.

Sayfa Yükleniyor...