'44 günlük tecavüz'de bakanlık devrede

Balıkesir'de zihinsel engelli G.H.'nin 44 gün boyunca tecavüze uğradığı iddiasıyla ilgili bakanlık devreye girdi. Bakan Şahin, tecavüz zanlısı 3 kişinin serbest bırakılmasına ilişkin mahkeme kararına itiraz ettiklerini söyledi.

17.07.2013 - 19:55

'44 günlük tecavüz'de bakanlık devrede

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Balıkesir'de zihinsel 16 yaşındaki engelli G.H.'ye tecavüz ettiği öne sürülen 3 kişinin serbest bırakılmasına ilişkin bir açıklama yaptı.

Bakanlığın davaya müdahil olduğunu söyleyen Şahin, zanlıların serbest bırakılmasına itiraz edildiğini kaydetti.

Şahin Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Balıkesir Edremit'teki tecavüz vakası ile ilgili olarak Aile Bakanlığı Hukuk Müşavirliğimiz sabahtan bu yana yoğun şekilde çalıştı. Aile Bakanlığı Hukuk Müşavirliğimiz davaya müdahil olarak zanlıların tutuksuz yargılanmasına itiraz etti."

BABAYA GÖZALTI
Öte yandan H.G.’nin babası İbrahim H.'nin, para karşılığı zihinsel engelli kızının cinsel istismara uğramasına göz yumduğu, kızı itiraz edince de ablasını zorladığı öne sürüldü. İbrahim H. ve parayı kabul ettiği iddia edilen şüpheli gözaltına alındı. Baba, ifadesinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Balıkesir'in Edremit İlçesi'ne bağlı Altınoluk Beldesi'nde, 44 gün boyunca alıkoydukları zihinsel engelli 16 yaşındaki G.H.'ye tecavüz ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan 3 kişi, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.HABERE GİT

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...