44A’da karma sergi: Karma 1

Üç farklı kuşaktan 16 ressam, heykeltıraş ve fotoğrafçının 30 adet eserinin sunulacağı sergi, 30 Mart’a kadar devam edecek.

05.03.2009 - 15:58

44A’da karma sergi: Karma 1

Kültür ve sanatın başkenti İstanbul’un yepyeni sanat galerisi 44A oldukça farklı ve renkli bir karma sergiyle sanatseverlerin karşısında.

“Karma 1” başlıklı sergide Levent Morgök, Murat Tosyalı, Fulya Çetin, Demet Yoruç, Maksut Aşkar, Beyza Boynudelik, Burçak Kaygun, Argun Okumuşoğlu, Yavuz Tanyeli, Bedia Dipşo, Yılmaz Zenger, Sevinç Altan, Sahir Erdinç, Nur Koçak, İnal Okçetin ve David Hancock yer alıyor.

Sanatçılar, farklı kültür, birikim ve deneyimlerini, kişisel tarzlarını, farklı malzeme ve tekniklerle oluşturdukları eserlerine aktarıyorlar.

Fotogerçekçilik akımının Türkiye’deki ilk temsilcisi Nur Koçak, genç kuşağın fotogerçekçi sanatçıları Demet Yoruç, Fulya Çetin ve David Hancock’la bir arada.

Genç kuşağın diğer isimlerinden Beyza Boynudelik, imge-fotoğraf-resim ilişkisini dışavurumcu bir ifadeyle irdelerken, Burçak Kaygun, yolda giderken gözümüzün kenarıyla gördüğümüz odağı olmayan, kayan görüntülerin boşluğunu ve sakinliğini aktarıyor tuvaline…Levent Morgök, tuval üzerine uyguladığı karışık teknikleri, Murat Tosyalı dijital baskıları, Maksut Aşkar ise birer sanat eserine dönüştürdüğü lezzet enstalasyonları ile ilgi uyandırıyor.

Serginin Orta kuşak ressamları Argun Okumuşoğlu, Yavuz Tanyeli, Bedia Dipşo, Sevinç Altan ve Sahir Erdinç.

Açılışını Yılmaz Zenger’in heykel sergisiyle yapan 44A’nın “Karma1” karmasında, Yılmaz Zenger yine heykelleri, İnal Okçetin ise soyut eserleri ile yer alıyor.

Fotogerçekçilikten soyuta, heykelden dijital baskıya farklı ve özgün ifade tarzlarının kullanıldığı ve tüm sanatseverlerin keyif almasını hedefleyen karma sergi, zengin içeriği ile oldukça dikkat çekici…

www.44a.com.tr

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...