500T'nin şoföründen insanlık dersi

Tuzla-Cevizlibağ hattında şoförlük yapan Musa Dursun'un içinde bilgisayar ve yüklü miktarda döviz olan çantasını otobüste unutan bir yolcuya ulaşma çabası takdir topladı.

DHA 27.01.2016 - 17:18 | Son Güncelleme : 28.01.2016 - 10:57

500totobüs.jpg

İstanbul'un en uzun hattı olan 500T Tuzla-Cevizlibağ hattında çalışan Musa Dursun, bir yolcuya otobüste unuttuğu çantasını ulaştırdı.

Küçükyalı’dan otobüse binen akademisyen Yusuf Samet Yaraş, otobüsün kalabalık olduğunu görünce ön kapının yanında yolculuk yaptı.

Yaraş, inerken, içinde dizüstü bilgisayar, tablet, pasaport ve yüklü miktar döviz bulunan çantasını otobüste unuttu.

Çantanın sahibini bulmak için kimlik bilgilerini kontrol eden Musa Dursun, çantanın sahibine önce Facebook’tan ulaşmaya çalıştı.

Ancak akşam saatlerine kadar bir yanıt alamayınca tabletinden çantanın sahibinin babasına ulaştı.

Çantanın içinde yüklü miktar döviz olduğunu ancak miktarını bile saymadığını söyleyen Musa Dursun, "Kişisel eşyaları görünce karıştırmak istemedim. Çantanın içinde laptop, tablet, pasaport, banka kartları, para... Bir sürü şey vardı. Kart, kimlik gibi eşyaları iptal etmesin diye kendim irtibata geçip teslim ettim"  diye konuştu.

YOLCUNUN TEŞEKKÜR MAİLİ İLE ORTAYA ÇIKTI

Yolcuya ulaşan şoför Dursun, akşam saatlerinde 4. Levent’teki bir durakta çantayı sahibine teslim etti. Çantanın sahibi Yusuf Samet Yaraş, şöfor Musa Dursun’a teşekkür ederek olay yerinden ayrıldı.

Ancak şoförün bu çabası yolcu Yusuf Samet Yaraş’ın "Böyle bir zamanda İstanbul gibi bir yerde, içerisinde bu kadar değerli eşyanın, belgelerin ve yüklü miktarda nakit paranın olduğu bir çantayı bulan bir kişinin, eksiksiz bir şekilde, uzun uğraşlar sonucu bana ulaştırılmasını hayal etmek bile güç…" diye başlayan teşekkür maili ile ortaya çıktı.

Özel Halk Otobüsü İşletmeleri, şoförün çabasını ve dikkatini taktir ettiklerini, kendisinin ödüllendirileceğini ifade etti.

Sayfa Yükleniyor...