7 iyi film Marmaris'te

Marmaris Film Festivali'nde 7 yönetmenden 7 film seyirciyle buluşacak.

22.06.2010 - 10:54

7 iyi film Marmaris'te

Marmaris Belediyesi ev sahipliğinde, Kültür Bakanlığı’nın katkıları ve Birikim Medya organizasyonuyla, Marmaris’te Türk sinemasının yeni kuşak yönetmenlerinin bir araya geldiği Marmaris Sinema Festivali - 7 Yönetmen 7 Film etkinliği 26 Haziran'da başlayacak.

Marmaris Sinema Festivali 7 Yönetmen 7 Film etkinliğine, Türk sinemasının son dönemde adından sıkça söz ettiren önemli filmlerinin yönetmenleri ve sanatçıları katılıyor.

26 Haziran-4 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek olan etkinlik; 26 Haziran tarihinde Marmaris Amfi Tiyatro’da gerçekleşecek gala gecesi ile başlayacak. Gala gecesi öncesi Film Afişleri Sergisi’nin açılışı yapılacak. Film Afişleri Sergisi ve gala gecesinin ardından bir hafta boyunca binlerce sinemasever programdaki filmleri ücretsiz olarak açıkhava sinema keyfinde izleyebilecekler.

Gala gecesinde ayrıca Türk sinemasının unutulmaz yönetmeni Halit Refiğ anısına eşi Gülper Refiğ’e teşekkür plaketi verilecek.

Efes Pilsen ve Halk Bank sponsorluğunda gerçekleşecek olan festival’de Mustafa Hakkında Her Şey (Çağan Irmak) Beynelminel ( Sırrı Süreyya Önder-Muharrem Gülmez), Filler ve Çimen ( Derviş Zaim), Masumiyet (Zeki Demirkubuz), Dar Alanda Kısa Paslaşmalar (Serdar Akar), Sonbahar (Özcan Alper), Eve Dönüş (Ömer Uğur) filmlerinin gösterimi gösterimi gerçekleştirilecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...