Adalet Bakanı Bozdağ: AB Türkiye'ye ayar veremez

Adalet Bakanı Bozdağ, Twitter'dan yaptığı açıklamada AB'yi teröre destek vermekle suçladı ve "AB, Türkiye'ye ayar veremez" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 27.11.2016 - 21:52

Adalet Bakanı Bozdağ: AB Türkiye'ye ayar veremez
Arşiv

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, " aleyhine eylem ve söylemde bulunan herkesin itibar gördüğü güvenli bir sığınak olan AB, 'ye ayar veremez. Bilinmeli ki Türkiye, bugününe ve yarınına dair kararları kendi verecek, emin adımlarla ve daha da güçlü bir şekilde geleceğe yürüyecektir" ifadesini kullandı.

Bozdağ, Avrupa Parlamentosu'nun (AP) Türkiye kararını sosyal medya hesabı Twitter üzerinden değerlendirdi.

AP'nin, Türkiye-AB müzakere sürecini dondurma kararını, CHP, HDP, PKK, FETÖ ve Türkiye düşmanlarının haklı görerek, Türkiye'yi suçladığını belirten Bozdağ, bunlardan hiçbirinin, "53 yıldır Türkiye'yi bekletmekle, çok yüzlü, samimiyetsiz ve haksız davranmakla AB'yi ve Avrupa Parlamentosu'nu suçlamadığını" ifade etti.

Siyasi ve ekonomik kriterleri yerine getirmemiş pek çok ülke AB'ye alınırken, Türkiye'nin üyeliğe kabul edilmemiş olmasının sorgulanmadığına dikkati çeken Bozdağ, "Türkiye aleyhine eylem ve söylemde bulunan herkesin itibar gördüğü güvenli bir sığınak olan AB, Türkiye'ye ayar veremez. Bilinmeli ki Türkiye, bugününe ve yarınına dair kararları kendi verecek, emin adımlarla ve daha da güçlü bir şekilde geleceğe yürüyecektir" değerlendirmesini yaptı.

Sayfa Yükleniyor...