ABD'li gazeteci Andre Vltchek İstanbul'da ölü bulundu

Rusya doğumlu ABD'li gazeteci Andre Vltchek, Karaköy'de aracının içinde ölü bulundu. Belgeselci ve araştırmacı gazeteci Vltchek'in ölümü polis kayıtlarına "şüpheli ölüm" olarak geçti. ABD'li gazetecinin eşi ifadesinde ''İstanbul'a yaklaştığımızda uyudu. Otelin önüne geldiğimizde de kaldırmak istedim. Ancak uyanmadı" dedi.

DHA 22.09.2020 - 11:46 | Son Güncelleme : 22.09.2020 - 17:01

ABD'li gazeteci Andre Vltchek İstanbul'da ölü bulundu

Amerikalı gazeteci Andre Vltchek (57), eşi Rossie Indira Vltchek ve iki şoförle birlikte 9 gün kaldığı Samsun'dan kiraladığı VIP araçla İstanbul'a yola çıktı. 

İstanbul'un Beyoğlu ilçesi Karaköy Kemankeş Sokak üzerinde bulunan kalacakları otelin önüne saat 05.30 sıralarında geldiklerinde eşi, Vltchek'i uyandırmak istedi.

Vltchek'i hareket etmediğini gören eşi ve şoförler sağlık ekiplerine haber verdi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri Rusya doğumlu Vltchek'in öldüğünü belirledi.

Polis ekipleri sokağa güvenlik şeridi çekti. Olay yeri inceleme ekipleri ise araçta inceleme yaptı.

KAYITLARA ''ŞÜPHELİ ÖLÜM'' OLARAK GEÇTİ

Belgeselci ve araştırmacı gazeteci Andre Vltchek'in ölümünün, polis kayıtlarına "şüpheli ölüm" olarak geçtiği öğrenilirken cenaze Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Araç incelenmek üzere emniyet otoparkına çekildi.

EŞİ İFADE VERDİ

ABD'li gazetecinin eşi Rossie Indira Vltchek ifade vermek üzere Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Taksim Şehit Haşim Usta Polis Merkezi'ne gitti. Rossie Indira Vltchek ifade verdikten sonra buradan ayrıldı.

''UYANDIRMAK İSTEDİM UYANMADI''

Rossie Indira Vitchek verdiği ifadede, "Ayın 5'inde Sırbistan'a gittik. 12'sinde Samsun'a geçtik. Samsun'un havasının iyi olduğunu söylediler. Sonra kiraladığımız araç ve 2 şoförle birlikte İstanbul'a doğru yola çıktık. Kendisinin ayağında felç vardı. Ayrıca şeker hastalığı da mevcuttu. İki hap kullanıyordu. İstanbul'a yaklaştığımızda uyudu. Sabah da otelin önüne geldiğimizde kaldırmak istedim. Uyanmadı. Aracın şoförleri ambulansı aradı" dedi.

Şoförlerin de ifadelerinin alınacağı öğrenildi. Polisin soruşturması devam ediyor.

TATİLE GİTTİĞİ SAMSUN'DA 9 GÜN KALMIŞ

ABD'li gazeteci Andre Vltchek'in eşi ile tatil için gittiği Samsun'da şoförlü kiraladığı VIP aracıyla tarihi ve turistik yerleri ziyaret edip, otelde 9 gün kaldığı ortaya çıktı.

Çiftin, kiraladıkları araçla Samsun'dan ayrılıp İstanbul'a gittiği öğrenildi. Andre Vltchek ile ilgili Samsun Emniyet Müdürlüğü'nce herhangi bir soruşturma yürütülmediği belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...